Probacja / Dursztyn 2007

Tegoroczna (2007) probacja braci naszej Konferencji odbyła się w dwóch miejscach: od 24 do 29 czerwca w klasztorze braci Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej (ul. Bernardyńska 46; 34-130 Kalwaria Zebrzydowska; tel.: +48 33 8766304; +48 33 8765499; +48 33 8765301; e-mail: kustosz@kalwaria.ofm.pl), a nastepnie, od 29 czerwca do 8 lipca, w klasztorze braci Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Dursztynie (ul. Długa 43; 34-433 Nowa Biała; tel. +48 18 2659280; +48 18 2659277).

Odpowiedzialni za organizację był o. Witosław Sztyk OFM.

W probacji uczestniczyło 33 braci i 5 wychowawców z następujących Prowincji: Prowincja św. Franciszka - opiekun: o. Bożysław Timoszyk; probanci: 1. br. Albin Łyda; 2. br. Konstantyn Sokołowski; 3. br. Cyprian Wiśniewski; 4. br. Witold Młotkowski; 5. br. Jozue Misiak; 6. br. Dariusz Szymaniak; 7. br. Symeon Baracz; Prowincja św. Jadwigi – opiekun: o. Fabian Kaltbach; probanci: 1. br. Gustaw Brzozowski; 2. br. Mariusz Linik; 3. br. Paulin Adamowski; Prowincja Matki Bożej Anielskiej – opiekun: o. Lucjan Janas; probanci: 1. br. Łukasz Kwiatkowski; 2. br. Marcel Kosim; 3. br. Pio Gąszczyk; 4. br. Gerard Sujka; 5. br. Jerzy Wilk; 6. br. Jonasz Węgliński; 7. br. Krzysztof Piekielniak; 8. br. Euzebiusz Świderek; Prowincja Michała Archanioła - opiekun: o. Juniper Ostrowski; probanci: 1. br. Miron Szaławinski; 2. br. Romuald Zagórski; 3. br. Marian Kalinowski; 4. br. Faustyn Kusznir; Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP - opiekun - o. Juniper Ostrowski; probanci: 1. br. Jonatan Jagustyn; Prowincja Wniebowzięcia NMP - opiekun – o. Witosław Sztyk; probanci: 1. br. Idzi Sorobusrski; 2. br. Efraim Kostrzewa; 3. br. Adrian Pledziewicz; 4. br. Dydak Rycyk; 5. br. Aaron Kubas; 6. br. Artur Miś; 7. br. Benigny Utkowski; 8. br. Joachim Sendecki; 9. br. Nazariusz Winkler; 10. br. Patryk Sov’yak.

Program spotkania:

24 czerwca - niedziela

16.00/18.00 - przyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej / zakwaterowanie
18.30 - kolacja / Dom Pielgrzyma
20.00 - Powitanie / aula WSD / o. Witosław Sztyk

25 czerwca - poniedziałek

07.30 - śniadanie / Dom Pielgrzyma
08.30 - jutrznia / bazylika
09.15 - konferencja Sekretarza Generalnego Formacji i Studiów fr. Massimo Fusarellego Nikt mi nie wskazał co mam czynić, lecz sam Najwyższy objawił mi,że powinienem żyć według Ewangelii świętej (Testament św. Franciszka) / aula WSD
10.45 - Eucharystia / bazylika / przewodniczył o. Massimo Fusarelli, słowo Boże wygłosił o. Aloizy Warot
12.30 - obiad / Dom Pielgrzyma
15.30 - spotkanie w grupach wokół następujących tematów:
           1. Droga powołania – radość powołania a życie codzienne (postulanci i nowicjusze)
           2. Ewangelia w sercu wspólnoty – pomiędzy ideałem a rzeczywistością (klerycy i junioryści)
15.30 - spotkanie o. Massimo i o. Alojzego z Ministrami Prowincjalnymi oraz Sekretarzami Formacji i Studiów Konferencji Północnosłowiańskiej
18.00 - nieszpory / bazylika
18.30 - kolacja / Dom Pielgrzyma
20.00 - rekreacja / aula WSD

26 czerwca - wtorek

07.30 - śniadanie /  Dom Pielgrzyma
08.30 - jutrznia / bazylika
           powitanie Ministra Generalnego o. José R. Carballo
09.15 - konferencja ministra generalnego o. José R. Carballo Pan dał mi braci (Testament) / aula WSD
10.45 - Eucharystia / bazylika: przewodniczył i słowo Boże wygłosił Minister Generalny
12.30 - obiad / Dom Pielgrzyma
15.30 - spotkanie Ministra Generalnego z Ministrami Prowincjalnymi Konferencji Północnosłowiańskiej
18.00 - nieszpory / bazylika
18.30 - kolacja / Dom Pielgrzyma
20.00 - rekreacja / aula WSD

27 czerwca - środa

07.30 - śniadanie / Dom Pielgrzyma
08.30 - jutrznia / bazylika / pożegnanie Ministra Generalnego
09.15 - konferencja Kustosza Ziemi Świętej o. Pierbattista Pizzaballa Piąta Ewangelia: Ziemia Święta pomiędzy tradycją a przyszłością / aula WSD
10.45 - Eucharystia / bazylika / przewodniczył i słowo Boże wygłosił Kustosz Ziemi Świętej
12.30 - obiad / Dom Pielgrzyma
15.30 - spotkania w grupach wokół następujących pytań:
           1. Jak postrzegasz rzeczywistość dzisiejszego świata?
           2. Jakie jest Twoje miejsce w dzisiejszym świecie?
15.30 - spotkanie o. Massimo e fo. Alojzego z Magistrami Konferencji Północnosłowiańskiej
18.00 - nieszpory / bazylika
18.30 - kolacja / Dom Pielgrzyma
20.00 - projekcja filmu o Ziemi Świętej wraz z komentarzem Kustosza Ziemi Świętej / aula WSD

28 czerwca - czwartek

07.30 - śniadanie / Dom Pielgrzyma
08.30 - jutrznia / bazylika
09.15 - konferencja Wicesekretarza Generalnego Formacji i Studiów o. Alojzego Warota Sam Najwyższy objawił mi, że powinienem żyć według Ewangelii świętej. I ja kazałem to spisać niewielu prostych słowach, i Ojciec święty mi to potwierdził (Testament) / aula WSD
10.45 - Eucharystia / bazylika / przewodniczył o. Alojzy, słowo Boże wygłosił o. Massimo
12.30 - obiad / Dom Pielgrzyma
15.30 - Droga Krzyżowa / kalwaria
18.00 - nieszpory / bazylika / pożegnanie o. Massimo i o. Alojzego
18.30 - kolacja / Dom Pielgrzyma
20.00 - rekreacja / ogród WSD

29 czerwca - piątek

07.30 - śniadanie / Dom Pielgrzyma
08.30 - jutrznia / bazylika
09.15 - konferencja Sekretarza Formacji i Studiów Konferencji Pólnocnosłowiańskiej o. Witosława Sztyka – aula WSD
10.45 - Eucharystia / bazylika / przewodniczył i słowo Boże wygłosił Kustosz Sanktuarium o. Damian Muskus
12.30 - obiad / Dom Pielgrzyma / indywidualny przejazd do Dursztyna
17.30 - przyjazd do Dursztyna (obsługa i rekreacja - Prowincja Wniebowzięcia NMP)
18.00 - kolacja
20.00 - rekreacja

30 czerwca – sobota (liturgia/obsługa/adoracja - Prowincja św. Franciszka)

07.30 - Msza św. z jutrznią
08.15 - śniadanie
09.30/12.15 - Śluby zakonne. Aspekt psychologiczny ( s. Elżbieta Raszczyk)
12.30 - obiad
17.30 - nieszpory z godziną czytań
18.00 - kolacja
20.00 - adoracja

01 lipca – niedziela (liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincja św. Jadwigi)

08.00 - jutrznia
08.15 - śniadanie
11.00 - suma w kościele
12.30 - obiad
13.00 - wyjście w góry
19.00 - nieszpory z godziną czytań
19.30 - kolacja i rekreacja

02 lipca – poniedziałek (liturgia/obsługa/adoracja - Prowincja Matki Bożej Anielskiej)

07.30 - Msza św. z jutrznią
08.15 - śniadanie
09.30/12.15 - Śluby zakonne. Aspekt teologiczny (o. Fabian Kaltbach)
12.30 - obiad
17.30 - nieszpory z godziną czytań
18.00 - kolacja
20.00 - adoracja

03 lipca – wtorek (liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincja św. Michała Archanioła)

07.30 - Msza św. z jutrznią
08.15 - śniadanie
09.30/12.15 - Formacja ciągła (o. Witosław Sztyk)
12.30 - obiad
17.30 - nieszpory z godziną czytań
18.00 - kolacja
20.00 - rekreacja

04 lipca – środa (liturgia/obsługa/adoracja - Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP)

07.30 - Msza św. z jutrznią
08.15 - śniadanie
09.30/12.15 - Misje i projekty misyjne z Zakonie (o. Krystian Pieczka)
12.30 - obiad
17.30 - nieszpory z godziną czytań
18.00 - kolacja
20.00 - adoracja

05 lipca – czwartek
(liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincja św. Franciszka)

07.30 - Msza św. z jutrznią
08.15 - śniadanie
09.30/12.15 - W stronę jubileuszu 800. lecia Zakonu (o. Syrach Janicki)
12.30 - obiad
17.30 - nieszpory z godziną czytań
18.00 - kolacja
20.00 - rekreacja

06 lipca – piątek (dzień skupienia – o. Sergiusz Bałdyga; liturgia/obsługa/adoracja - Prowincja św. Jadwigi)

08.00 - jutrznia
08.15 - śniadanie
09.30 - konferencja w kościele
11.00 - rozmyślenie indywidualne (miejsce do wyboru)
12.00 - konferencja w kościele
12.30 - obiad
15.30 - adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele
17.30 - nieszpory z godziną czytań w kościele
18.00 - kolacja
19.00 - Msza św. w kościele
20.00 - rekreacja

07 lipca – sobota (liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincja Matki Bożej Anielskiej)

07.30 - Msza św. z jutrznią
08.15 - śniadanie
09.30/12.15 - Komunikacja braterska (o.Sergiusz Bałdyga)
12.30 - obiad
17.30 - nieszpory z godziną czytań
18.00 - kolacja
20.00 - rekreacja

08 lipca – niedziela (liturgia i obsługa Prowincja – Prowincja Wniebowzięcia NMP)

07.30 - Msza Święta dziękczynna
08.15 - śniadanie i rozesłanie

Provincie sv. Vaclava
Prowincja Michała Archanioła
Prowincja Matki Bożej Anielskiej
Provincia Najsvatejsieho Spasitela
Prowincja Św. Franciszka