Probacja / Dursztyn 2008

W 2008 roku probacja braci naszej Konferencji odbyła się w dniach od 27 czerwca do 11 lipca, w klasztorze braci w Dursztynie (Prowincja Matki Bozej Anielskiej).

Celem probacji było pogłębienie tematów dotyczących tożsamości franciszkańskiej w bezpośrednim przygotowaniu się braci do złożenia ślubów wieczystych w Zakonie.

Program probacji uwzględnia niezbędne elementy dla duchowego rozwoju każdego brata, jak codzienna Eucharystia, Liturgia Godzin i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Organizatorem spotkania był o. Witosław Sztyk OFM.

Program probacji:

27 czerwca - piątek (liturgia/obsługa - Prowincja Wniebowzięcia NMP)
 
17.30      przyjazd do Dursztyna / zakwaterowanie
18.00      kolacja
20.00      spotkanie organizacyjne i rekreacja
 
28 czerwca – sobota (liturgia/obsługa/adoracja - Prowincja św. Franciszka)

07.30      Msza św. z jutrznią
08.15      śniadanie
09.30/12.15      Komunikacja braterska (o.Sergiusz Bałdyga)
12.30      obiad
17.30      nieszpory z godziną czytań
18.00      kolacja
20.00      adoracja w kościele
 
29 czerwca – niedziela (liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincja św. Jadwigi)

08.00      jutrznia
08.15      śniadanie
11.00      suma w kościele
12.30      obiad
17.30      nieszpory z godziną czytań
18.00      kolacja
20.00      rekreacja
 
30 czerwca – poniedziałek (liturgia/obsługa/adoracja - Prowincja Matki Bożej Anielskiej)

07.30      Msza św. z jutrznią
08.15      śniadanie
09.30/12.15      Śluby. Aspekt psychologiczny (s. Elżbieta Raszczyk)
12.30      obiad
17.30      nieszpory z godziną czytań
18.00      kolacja
20.00      adoracja w kościele
 
01 lipca – wtorek
(liturgia/obsługa - Prowincja Michała Archanioła)

07.30 – Msza św. z jutrznią
08.15 – śniadanie i czas wolny (powrót do godz. 22.00)

02 lipca – środa
(liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP)
 
07.30 – Msza św. z jutrznią
08.15 – śniadanie
09.30/12.15 – Śluby. A spekt teologiczny (o. Fabian Kaltbach)
12.30 – obiad
17.30  – nieszpory z godziną czytań
18.00 – kolacja
20.00 – rekreacja

03 lipca – czwartek (liturgia/obsługa/adoracja - Prowincja Wniebowzięcia NMP)

07.30      Msza św. z jutrznią
08.15      śniadanie
09.30/12.15      Śluby. Aspekt prawny (o. Chryzostom Fryc)
12.30      obiad
17.30      nieszpory z godziną czytań
18.00      kolacja
20.00      adoracja w kościele

04 lipca – piątek (liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincja św. Franciszka)

07.30      Msza św. z jutrznią
08.15      śniadanie
09.30/12.15      Formacja ciągła (o. Witosław Sztyk)
12.30      obiad
17.30      nieszpory z godziną czytań
18.00      kolacja
20.00      rekreacja

05 lipca – sobota (liturgia/obsługa/adoracja – Prowincja św. Jadwigi)

07.30      Msza św. z jutrznią
08.15      śniadanie
09.30/12.15      Misje i projekty misyjne z Zakonie (o. Krystian Pieczka)
12.30      obiad
17.30      nieszpory z godziną czytań
18.00      kolacja
20.00      adoracja w kościele

06 lipca – niedziela
(liturgia/obsługa/rekreacja – Prowincja Matki Bożej Anielskiej)

08.00 – jutrznia
08.15 – śniadanie
11.00 – suma w kościele
12.30 – obiad
17.30 – nieszpory z godziną czytań
18.00 – kolacja
20.00 – rekreacja
 
07 lipca – poniedziałek (liturgia/obsługa/adoracja – Prowincja św. Michała Archanioła)

07.30      Msza św. z jutrznią
08.15      śniadanie
09.30/12.15      Formacja w zagadnieniach sprawiedliwości, pokoju i integralności stworzeń – o. Samuel Cegłowski)
12.30      obiad
17.30      nieszpory z godziną czytań
18.00      kolacja
20.00      adoracja w kościele

08 lipca – wtorek (liturgia/obsługa - Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP)

07.30      Msza św. z jutrznią
08.15      śniadanie i czas wolny (powrót do godz. 22.00) 
 
09 lipca – środa (liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincja Wniebowzięcia NMP)

07.30      Msza św. z jutrznią
08.15      śniadanie
09.30/12.15      W stronę jubileuszu 800. lecia Zakonu (o. Syrach Janicki)
12.30      obiad
17.30      nieszpory z godziną czytań
18.00      kolacja
20.00      rekreacja

10 lipca – czwartek (Dzień skupienia – poprowadzi o. Syrach Janicki OFM)
(liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincja św. Franciszka)

08.00     jutrznia
08.15      śniadanie
09.30      Msza św. w kościele
11.00      konferencja w kościele; rozmyślenie indywidualne (miejsce do wyboru)
12.30      obiad
15.30      konferencja w kościele; adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele
17.30      nieszpory z godziną czytań w kościele
18.00      kolacja
20.00      rekreacja

11 lipca – piątek (liturgia i obsługa - Prowincja św. Jadwigi)

07.30     Msza Święta dziękczynna
08.15     śniadanie i rozesłanie

Uczestnikami probacji byli:

Prowincja św. Franciszka - o. Bożysław Timoszyk

1. Walenty Łaga
2. Sofroniusz Rempuszewski
3. Hadrian Kulwicki
4. Hieronim Stypa
5. Dominik Kornicki
6. Norbert Suhak

Prowincja św. Jadwigi - o. Fabian Kaltbach

1. Adrian Zaczyk
2. Tomasz Sitnik

Prowincja Matki Bożej Anielskiej – o. Pacyfik Iwaszko

1. Łukasz Buksa
2. Daniel Kozak

Prowincja Michała Archanioła - o. Konstanty Gavitsxyi

1. Aleksander Łukaszczuk
2. Paweł Szewczyk

Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP - o. Konstanty Gavitsxyi

1. Anicet Gruszczyński
2. Bartymeusz Kędzior
3. Ananiasz Korba

Prowincja Wniebowzięcia NMP - o. Witosław Sztyk

1. Tytus Boguszyński
2. Nereusz Mróz
3. Samuel Kukiełka
4. Walenty Piechaczek
5. Bogusław Bober
6. Remigiusz Langer

________________________________________

Razem: 21 uczestników + 5 wychowawców = 26 braci

Bernardyni
Kuria Generalna
Provincie sv. Vaclava
Prowincja Św. Franciszka
Provincia Najsvatejsieho Spasitela