Probacja / Dursztyn 2012

Probacja braci przygotowujących się do złożenia profesji wieczystej odbyła się od 25 czerwca do 9 lipca 2012 roku w Dursztynie (klasztor Prowincji Matki Bożej Anielskiej: http://www.dursztyn.pl/).

Celem probacji było poznanie się braci naszej konferencji w bezpośrednim przygotowaniu do złożenia ślubów wieczystych. Zostały zaproponowane tematy dotyczące tożsamości franciszkańskiej w służbie misyjnej i ewangelizacyjnej (zob. poniższy program).

W probacji wzięło udział 20 braci probantów oraz 6 wychowawców z następujących prowincji naszej Konferencji: Prowincja Świętego Franciszka - 4; Prowincja Świętej Jadwigi - 2; Prowincja Matki Bożej Anielskiej - 1; Prowincja Świętego Michała Archanioła - 2; Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP - 6; Prowincja Wniebowzięcia NMP - 6.

Organizatorem spotkania był o. Witosław Sztyk OFM (sekretarz formacji i studiów konferencji).

 

Program probacji:

25 czerwiec - poniedziałek (obsługa/rekreacja - Prowincja Świętego Franciszka)
 
17.00      przyjazd do Dursztyna i zakwaterowanie
18.00      kolacja
20.00      spotkanie organizacyjne i rekreacja
 
26 czerwiec – wtorek (liturgia/obsługa/adoracja - Prowincje: Świętej Jadwigi, Matki Bożej Anielskiej, Świętego Michała Archanioła)

07.30      Msza św. z jutrznią w kaplicy
08.20      śniadanie
09.30      zajęcia (do 12.30) - komunikacja interpersonalna (p. Monika Janczura)
13.00      obiad
17.00      nieszpory z godziną czytań i rozmyślanie
18.00      kolacja
20.00      adoracja w kościele
 
27 czerwiec – środa (liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincja Wniebowzięcia NMP)

07.30      Msza św. z jutrznią w kaplicy
08.20      śniadanie
09.30      zajęcia (do 12.30) - dynamizm natury i łaski (s. Teresa Paszkowska)
13.00      obiad
17.00      nieszpory z godziną czytań i rozmyślanie
18.00      kolacja
20.00      rekreacja

28 czerwiec – czwartek (liturgia/obsługa - Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP)

07.30      Msza św. z jutrznią w kaplicy
08.20      śniadanie i czas wolny (powrót do 22.00)

29 czerwiec – piątek (liturgia/obsługa/adoracja - Prowincja Świętego Franciszka)

07.30      Msza św. z jutrznią w kaplicy
08.20      śniadanie
09.30      zajęcia (do 12.30) - projekty misyjne (o. Honorat Ćwikła OFM)
13.00      obiad
17.00      nieszpory z godziną czytań i rozmyślanie
18.00      kolacja
20.00      adoracja w kościele

30 czerwiec – sobota (liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincje: Świętej Jadwigi, Matki Bożej Anielskiej, Świętego Michała Archanioła)
 
07.30      Msza św. z jutrznią w kaplicy
08.20      śniadanie
09.30      zajęcia (do 12.30) - mechanizmy uzależnień (p. Monika Janczura)
13.00      obiad
17.00      nieszpory z godziną czytań i rozmyślanie
19.00      kolacjo-rekreacja

1 lipiec – niedziela (liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincja Wniebowzięcia NMP)

08.00      jutrznia w kaplicy
08.20      śniadanie
11.00      suma w kościele
13.00      obiad
17.00      nieszpory z godziną czytań i rozmyślanie
18.00      kolacja
20.00      rekreacja

2 lipiec– poniedziałek (liturgia/obsługa/adoracja - Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP)

07.30      Msza św. z jutrznią w kaplicy
08.20      śniadanie
09.30      zajęcia (do 12.30) - bracia chorzy i umierający (br. Konrad Zastawny OFM)
13.00      obiad
17.00      nieszpory z godziną czytań i rozmyślanie
18.00      kolacja
20.00      adoracja w kościele

3 lipiec – wtorek (liturgia/obsługa/rekreacja– Prowincja Świętego Franciszka)

07.30      Msza św. z jutrznią w kaplicy
08.20      śniadanie
09.30      zajęcia (do 12.30) - rekolekcje i misje ludowe (o. Jozafat Gohly OFM)
13.00      obiad
17.00      nieszpory z godziną czytań i rozmyślanie
18.00      kolacja
20.00      rekreacja

4 lipiec – środa (liturgia/obsługa/adoracja – Prowincje: Świętej Jadwigi, Matki Bożej Anielskiej, Świętego Michała Archanioła)

07.30      Msza św. z jutrznią w kaplicy
08.20      śniadanie
09.30      zajęcia (do 12.30) - święta Klara i 800. lecie zakonu (o. Wacław Chomik OFM)
13.00      obiad
17.00      nieszpory z godziną czytań i rozmyślanie
18.00      kolacja
20.00      adoracja w kościele

5 lipiec – czwartek (liturgia/obsługa – Prowincja Wniebowzięcia NMP)

07.30      Msza św. z jutrznią w kaplicy
08.20      śniadanie i czas wolny (powrót do 22.00)

6 lipiec – piątek (liturgia/obsługa/adoracja - Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP)

07.30      jutrznia z godziną czytań w kaplicy
08.20      śniadanie
09.30      zajęcia (do 12.30) - koncepcje formcji permanentnej (o. Witosław Sztyk OFM)
13.00      obiad
17.00      nieszpory
17.15      kolacja
19.00      Msza święta i adoracja w kościele w Dębnie
 
7 lipiec – sobota (liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincje: Świętego Franciszka i Matki Bożej Anielskiej)

07.30      Msza św. z jutrznią w kaplicy
08.20      śniadanie
09.30      zajęcia (do 12.30) - franciszkański styl życia (o. Wit Bołd OFM)
13.00      obiad
17.00      nieszpory z godziną czytań i rozmyślanie
18.00      kolacja
20.00      rekreacja

8 lipiec – niedziela (liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincje: Wniebowzięcia NMP i Świętej Jadwigi)

Dzień skupienia (o. Wit Bołd OFM)

08.00      jutrznia w kaplicy
08.20      śniadanie
09.30      konferencja i modlitwa przedpołudniowa w kaplicy
11.00      suma w kościele
13.00      obiad
15.15      konferencja, nieszpory z godziną czytań i adoracja w kościele
17.30      nieszpory z godziną czytań w kaplicy
19.00      kolacjo-rekreacja

9 lipiec – poniedziałek (liturgia/obsługa - Prowincje: Niepokalanego Poczęcia NMP i Świętego Michała Archanioła)

07.30      Msza św. z jutrznią w kaplicy
08.20      śniadanie i rozesłanie

Prowincja Św. Jadwigi
Kuria Generalna
Provincie sv. Vaclava
Prowincja Św. Franciszka
Prowincja Wniebowzięcia NMP