Probacja / Góra św. Anny 2010

Tegoroczna probacja (2010) odbyła się w dniach 26 czerwca – 10 lipca w klasztorze Prowincji świętej Jadwigi przy Sanktuarium na Górze świętej Anny (ul. Klasztorna 6, 47-154 Góra św. Anny, tel. 77/4630900, email: annasancta@opole.opoka.org.pl).

Odpowiedzialnym za organizację był o. Witosław Sztyk OFM.

Celem probacji było poznanie się braci Konferencji Północnosłowiańskiej w bezpośrednim przygotowaniu do złożenia ślubów wieczystych. Zostały zaproponowane tematy dotyczące tożsamości franciszkańskiej.

Program probacji był następujący:

26 czerwca - sobota (obsługa/rekreacja - Prowincja Świętej Jadwigi)

17.30        przyjazd na Górę świętej Anny / zakwaterowanie
18.00        kolacja w refektarzu
20.00        spotkanie organizacyjne i rekreacja w refektarzu

27 czerwca – niedziela (liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincja Wniebowzięcia NMP)

08.00        jutrznia w bibliotece
08.15        śniadanie w refektarzu
10.00        Msza święta z ludem w grocie
12.30        obiad w refektarzu
                rozmyślanie (miejsce do wyboru)
18.00        kolacja w refektarzu
19.00        nieszpory z godziną czytań w bazylice
20.00        rekreacja w ogrodzie klasztornym

28 czerwca – poniedziałek (liturgia/obsługa/adoracja - Prowincja Świętego Franciszka)

07.15        Msza święta z jutrznią w bazylice
08.00        śniadanie
09.00/11.45    Komunikacja braterska (o. Sergiusz Bałdyga) / w bibliotece
12.00        obiad
        rozmyślanie (miejsce do wyboru)
18.00        kolacja
19.00        nieszpory z godziną czytań w bazylice
19.30        adoracja

29 czerwca – wtorek
(liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincja Matki Bożej Anielskiej)

06.30        Msza święta z jutrznią w bazylice
08.00        śniadanie
09.00/11.45    Śluby - aspekt psychologiczny (s. Elżbieta Raszczyk) / w bibliotece
12.00        obiad
                rozmyślanie (miejsce do wyboru)
18.00        kolacja
19.00        nieszpory z godziną czytań w bazylice
20.00        rekreacja w refektarzu

30 czerwca – środa
(liturgia/obsługa - Prowincja Michała Archanioła)

06.30        Msza św. z jutrznią w bazylice
08.00        śniadanie i czas wolny (powrót do godz. 21.30)

01 lipca – czwartek (liturgia/obsługa/adoracja - Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP)

07.15        Msza św. z jutrznią w bazylice
08.00        śniadanie
09.00/11.45    Śluby - aspekt teologiczny (o. Fabian Kaltbach)
12.00        obiad
16.45        nieszpory z godziną czytań w bazylice
                rozmyślanie (miejsce do wyboru)
18.00        kolacja
20.00        adoracja w bazylice

02 lipca – piątek (liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincja Wniebowzięcia NMP)

07.15        Msza św. z jutrznią w bazylice
08.15        śniadanie
09.00/11.45    Śluby - Aspekt prawny (o. Ezdrasz Biesok)
12.00        obiad
16.45        nieszpory z godziną czytań w bazylice
                rozmyślanie (miejsce do wyboru)
18.00        kolacja
20.00        rekreacja

03 lipca – sobota (liturgia/obsługa/adoracja - Prowincja Świętej Jadwigi)

07.15        Msza św. z jutrznią w bazylice
08.00        śniadanie
09.00/11.45    Misje i projekty misyjne z Zakonie (o. Krystian Pieczka)
12.00        obiad
16.45        nieszpory z godziną czytań w bazylice
                rozmyślanie (miejsce do wyboru)
18.00        kolacja
20.00        adoracja

04 lipca – niedziela (liturgia/obsługa/rekreacja – Prowincja Matki Bożej Anielskiej)

08.00        jutrznia w bibliotece
08.00        śniadanie
10.00        Msza święta z ludem w bazylice
12.30        obiad
16.45        nieszpory z godziną czytań w bibliotece
                rozmyślanie (miejsce do wyboru)
18.00        kolacja w refektarzu
20.00        rekreacja

05 lipca – poniedziałek (liturgia/obsługa/adoracja – Prowincja Świętego Franciszka)

07.15        Msza św. z jutrznią w bazylice
08.00        śniadanie
09.00/11.45    Formacja ciągła (o. Witosław Sztyk)
12.00        obiad
16.45        nieszpory z godziną czytań w bazylice
                rozmyślanie (miejsce do wyboru)
18.00        kolacja
20.00        adoracja

06 lipca – wtorek (liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincja Michała Archanioła)

07.15        Msza św. z jutrznią w bazylice
08.00        śniadanie
09.00/11.45    Posługa chorym i umierającym (o. Filip Buczyński OFM)
12.00        obiad
16.45        nieszpory z godziną czytań w bazylice
                rozmyślanie (miejsce do wyboru)
18.00        kolacja
20.00        rekreacja

07 lipca – środa (liturgia/obsługa - Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP)

07.15        Msza św. z jutrznią w bazylice
08.00        śniadanie i czas wolny (powrót do godz. 22.00)


08 lipca – czwartek
(liturgia/obsługa/adoracja – Prowincja Michała Archanioła i Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP)

07.15        Msza św. z jutrznią w kościele
08.00        śniadanie
09.00/11.45    Aktualność charyzmatu Zakonu Braci Mniejszych (o. Wit Bołd)
12.00        obiad
16.45        nieszpory z godziną czytań w bazylice
                rozmyślanie (miejsce do wyboru)
18.00        kolacja
20.00        adoracja

09 lipca – piątek (Dzień skupienia – o. Wit Bołd OFM)
(liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincja Wniebowzięcia NMP)

07.15        Msza św. z jutrznią w bazylice
08.00        śniadanie
09.00        konferencja w bazylice; następnie Droga Krzyżowa na Kalwarii
12.00        obiad
15.30     konferencja w bazylice; następnie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz od godz. 17.00 śpiewane nieszpory z godziną czytań
18.00        kolacja
20.00        rekreacja

10 lipca – sobota (liturgia i obsługa - Prowincja św. Jadwigi)

07.15        Msza Święta dziękczynna w bazylice
08.00        śniadanie i rozesłanie

Uczestnicy probacji:

Prowincja św. Franciszka – o. Bożysław W. Timoszyk

1. br. Kordian Szwarc
2. br. Liberat Sobkowiak
3. br. Filip Wycinka   
4. br. Oskar Lewandowski
5. br. Berard Gendera
6. br. Alfred Dylański
7. br. Serafin Boguszewski
8. br. Antonin Labuda

Prowincja św. Jadwigi – o. Wit Bołd

1. br. Krzysztof Potempa
2. br. January Śliwa
3. br. Natanael Pelczarski
4. br. Wiktor Lata
5. br. Igor Rybak
6. br. Jordan Staffa
7. br. Hallvard Hole

Prowincja Matki Bożej Anielskiej – o. Jerzy Kulpa

1. br. Bartosz Prusiewicz
2. br. Jakub Kowalczyk
3. br. Łukasz Sławiński
4. br. Oliwier Gryc
5. br. Radosław Kępczyński
6. br. Tobiasz Szczepaniak
7. br. Juliusz Basznianin
8. br. Lucjusz Wrotniak

Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP – o. Kajetan Kowalski

1. br. Kalikst Piotrowski
2. br. Fabian Wikiera
3. br. Zacheusz Rompała

Prowincja św. Michała Archanioła - o. Konstanty Gawicki

1. br. Oskar Małych
2. br. Bernard Petrow
3. br. Justyn Kopytko

Prowincja Wniebowzięcia NMP – o. Witosław Sztyk

1. br. Artemiusz Fronia
2. br. Leopold Marek
3. br. Magnus Kula
4. br. Masseo Senczek
5. br. Paschalis Jędrzejas
6. br. Pantalejmon Zajac
_______________________________________

Razem: 35 uczestników + 6 wychowawców = 41 braci

Prowincja Św. Franciszka
Prowincja Matki Bożej Anielskiej
Prowincja Wniebowzięcia NMP
Provincia Najsvatejsieho Spasitela
Prowincja Michała Archanioła