Probacja / Góra św. Anny 2011

 

W Sanktuarium na Górze świętej Anny (Prowincja św. Jadwigi; ul. Klasztorna 6, 47-154 Góra św. Anny, tel. +48 77 4630900, e-mail: annasancta@opole.opoka.org.pl) trwa probacja braci Konferencji Północnosłowiańskiej OFM, która rozpoczęła się 25 czerwca a zakończy 9 lipca br.

Odpowiedzialnym za organizację probacji jest sekretariat formacji i studiów naszej Konferencji (o. Witosław Sztyk OFM; witoslaw2@interia.pl; +48 502524927).

Celem probacji jest poznanie się braci naszej Konferencji w bezpośrednim przygotowaniu do złożenia ślubów wieczystych. Każdego dnia przedpołudniem proponowane są tematy dotyczące tożsamości franciszkańskiej w służbie misyjnej i ewangelizacyjnej.

Program probacji jest następujący:

25 czerwca - sobota (obsługa/rekreacja/pomoc w zakwaterowaniu - Prowincja Świętej Jadwigi)

17.30        przyjazd na Górę świętej Anny / zakwaterowanie
18.00        kolacja w refektarzu
20.00        spotkanie organizacyjne i rekreacja w refektarzu

26 czerwca – niedziela (liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincja Świętego Franciszka)

08.00        jutrznia w bibliotece
08.15        śniadanie w refektarzu
10.00        Msza święta z ludem w bazylice
12.30        obiad w refektarzu
16.30        nieszpory z godziną czytań w bazylice
                rozmyślanie (miejsce do wyboru)
19.00        kolacjo-rekreacja w ogrodzie klasztornym

27 czerwca – poniedziałek (liturgia/obsługa/adoracja - Prowincja Wniebowzięcia NMP)

07.15        Msza święta z jutrznią w bazylice
08.00        śniadanie w refektarzu
09.00/11.45    Komunikacja braterska (o. Sergiusz Bałdyga OFM) / w bibliotece
12.00        obiad w refektarzu
16.45        nieszpory z godziną czytań w bazylice
                rozmyślanie (miejsce do wyboru)
18.00        kolacja w refektarzu
20.00        adoracja w bazylice

28 czerwca – wtorek (liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincja Matki Bożej Anielskiej)

06.30        Msza święta z jutrznią w bazylice
07.30        śniadanie w refektarzu
09.00/11.45    Na czym polega aktualność naszego Zakonu? (o. Wit Bołd OFM) / w bibliotece
12.00        obiad w refektarzu
16.45        nieszpory z godziną czytań w bazylice
                rozmyślanie (miejsce do wyboru)
18.00        kolacja w refektarzu
20.00        rekreacja w refektarzu

29 czerwca – środa (liturgia/obsługa - Prowincja Michała Archanioła)

06.30        Msza św. z jutrznią w bazylice
07.30        śniadanie i czas wolny (powrót do godz. 21.30)

30 czerwca – czwartek (liturgia/obsługa/adoracja - Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP)

06.30        Msza św. z jutrznią w bazylice
07.30        śniadanie w refektarzu
09.00/11.45    Posługa spowiednika [i egzorcysty] (o. Filip Kahlert OFM) / w bibliotece
12.00        obiad
16.45        nieszpory z godziną czytań w bazylice
                rozmyślanie (miejsce do wyboru)
18.00        kolacja w refektarzu
20.00        adoracja w bazylice

1 lipca – piątek (liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincja Świętej Jadwigi)
07.15        Msza św. z jutrznią w bazylice
08.15        śniadanie
09.00/11.45    Klaryski – warto wiedzieć, że … (s. Elżbieta Raszczyk) / w bibliotece
12.00        obiad
16.45        nieszpory z godziną czytań w bazylice
                rozmyślanie (miejsce do wyboru)
18.00        kolacja w refektarzu
20.00        rekreacja w refektarzu

2 lipca – sobota (liturgia/obsługa/adoracja - Prowincja Matki Bożej Anielskiej)

07.15        Msza św. z jutrznią w bazylice
08.00        śniadanie w refektarzu
09.00/11.45    Misje w Zakonie Braci Mniejszych (o. Krystian Pieczka OFM) / w bibliotece
12.00        obiad w refektarzu
16.45        nieszpory z godziną czytań w bazylice
                rozmyślanie (miejsce do wyboru)
18.00        kolacja w refektarzu
20.00        adoracja w bazylice

3 lipca – niedziela (liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP)

08.00        jutrznia w bibliotece
08.15        śniadanie w refektarzu
10.00        Msza święta z ludem w bazylice
12.30        obiad w refektarzu
16.30        nieszpory z godziną czytań w bazylice
                rozmyślanie (miejsce do wyboru)
19.00        kolacjo-rekreacja w ogrodzie klasztornym

4 lipca – poniedziałek (liturgia/obsługa/adoracja – Prowincja Świętego Franciszka)

07.15        Msza św. z jutrznią w bazylice
08.00        śniadanie w refektarzu
09.00/11.45    Wybrane formy nowej ewangelizacji (o. Leonard Bielecki OFM) / w bibliotece
12.00        obiad w refektarzu
16.45        nieszpory z godziną czytań w bazylice
                rozmyślanie (miejsce do wyboru)
18.00        kolacja w refektarzu
20.00        adoracja w refektarzu

5 lipca – wtorek (liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincja św. Michała Archanioła)

07.15        Msza św. z jutrznią w bazylice
08.00        śniadanie w refektarzu
09.00/11.45    Nasi bracia starsi, chorzy i umierający (br. Konrad Zastawny OFM)
12.00        obiad w refektarzu
16.45        nieszpory z godziną czytań w bazylice
                rozmyślanie (miejsce do wyboru)
18.00        kolacja w refektarzu
20.00        rekreacja w refektarzu

6 lipca – środa (liturgia/obsługa - Prowincja Wniebowzięcia NMP)

07.15        Msza św. z jutrznią w bazylice
08.00        śniadanie i czas wolny (powrót do godz. 21.30)

7 lipca – czwartek (liturgia/obsługa/adoracja – Prowincja Michała Archanioła i Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP)

07.15        Msza św. z jutrznią w kościele
08.00        śniadanie w refektarzu
09.00/11.45    Pierwsze kroki po ślubach wieczystych (o. Fabian Kaltbach OFM) / w biblio-tece
12.00        obiad w refektarzu
16.45        nieszpory z godziną czytań w bazylice
                rozmyślanie (miejsce do wyboru)
18.00        kolacja w refektarzu
20.00        adoracja w bazylice

8 lipca – piątek (Dzień skupienia – poprowadzi o. Wojciech Piętowski OFM; liturgia/obsługa/rekreacja – Prowincja św. Jadwigi i Prowincja Wniebowzięcia NMP)

07.15        Msza św. z jutrznią w bazylice
08.00        śniadanie w refektarzu
09.00        konferencja w bazylice; następnie Droga Krzyżowa na Kalwarii
12.00        obiad w refektarzu
15.30        konferencja w bazylice; następnie adoracja Najświętszego Sakramentu; od godz. 17.00 nieszpory z godziną          czytań
18.00        kolacja w refektarzu
20.00        rekreacja w refektarzu

9 lipca – sobota (liturgia i obsługa - Prowincja Matki Bożej Anielskiej i Prowincja św. Franciszka)

07.15        Msza Święta dziękczynna w bazylice
08.00        śniadanie w refektarzu i zakończenie probacji

 

Uczestnikami probacji są następujący bracia z sześciu Prowincji naszej Konferencji:
 
 

Prowincja św. Franciszka / o. Bożysław Timoszyk OFM

1. br. Bonifacy Suhak
2. br. Ambroży Okroy
3. br. Jeremiasz Wójcik

Prowincja św. Jadwigi / o. Wit Bołd OFM
 
1. br. Lotar Czora
2. br. Urban Bąk
3. br. Pacyfik Głowacki

Prowincja Matki Bożej Anielskiej / o. Ariel Krzywda OFM

1. br. Szymon Wierzbiak
2. br. Kamil Szadkowski
3. br. Joachim Szumiec
4. br. Patryk Kułaga
5. br. Mariusz Firszt

Prowincja św. Michała Archanioła / o. Konstanty Gawicki OFM

1. br. Nikodem Rudziński
2. br. Edward Semko

Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP / o. Kolumban Syty OFM

1. br. Tymon Dolański
2. br. Alojzy Garbarz
3. br. Rufin Kyc
4. br. Amos Smolarek
5. br. Łukasz Murawka

Prowincja Wniebowzięcia NMP / o. Witosław Sztyk OFM

1. br. Mojsej Łewko
2. br. Teodor Mota
3. br. Dorian Plas
4. br. Solan Dąbrowski
5. br. Edmund Mika
6. br. Bazyli Skaźnik
7. br. Euzebiusz Skorupa
8. br. Savio Bażan
9. br. Karol Piela

Suma: 27 braci probantów + 6 braci wychowawców = 33 braci



               

Prowincja Michała Archanioła
Provincia Najsvatejsieho Spasitela
Prowincja Św. Jadwigi
Prowincja Św. Franciszka
Bernardyni