Probacja / Skępe 2006

PROBACJA BRACI
Konferencji Północnosłowiańskiej
Zakonu Braci Mniejszych

Skępe
26.06 – 09.07.2006
 
Odpowiedzialni za organizację:
o. Witosław Sztyk OFM

Opis spotkania

Probacja odbyła się w klasztorze braci Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP w Skępem (ul. Klasztorna 5; 87-630 Skępe; tel. 054 2877035). Celem probacji było poznanie się braci Konferencji Północnosłowiańskiej w bezpośrednim przygotowaniu do złożenia ślubów wieczystych. Zostały zaproponowane tematy dotyczące tożsamości franciszkańskiej. Uczestniczyło 27 probantów i 5 opiekunów z następujących Prowincji: Prowincja św. Franciszka - 1. br. Faustyn Sławiński; 2. br. Alan Mroczkowski; 3. br. Dacjusz Pyszka; 4. br. Damian Grabala; opiekun – o. Bożysław Timoszyk; Prowincja św. Jadwigi - 1. br. Roch Seretny; 2. br. Patryk Siarkiewicz; opiekun – o. Fabian Kaltbach; Prowincja Matki Bożej Anielskiej - 1. br. Augustyn Kozdra; 2. br. Bruno Łamasz; 3. br. Emanuel Kubiatowski; 4. br. Gerard Kołatek; 5. br. Kacper Kania; 6. br. Mirosław Skóra; 7. br. Norbert Cebula; 8. br. Piotr Balcerzak; 9. br. Tomasz Michalin; 10. br. Tomasz Żychowicz; opiekun – o.Chrystian Wolak; Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP - 1. br. Klaudiusz Baran; 2. br. Sebastian Feret ; 3. br. Konrad Cholewa; 4. br. Alojzy Furmanik; 5. br. Florencjusz Grabarczyk; 6. br. Kordian Tachała; 7. br. Ludwik Żołnierzyk; opiekun – o. Barnaba Olszewski; Prowincja Wniebowzięcia NMP - 1. br. Daniel Waszek; 2. br. Izaak Kusion; 3. br. Dariusz Lebok; 4. br. Jan Bosko Wojas; opiekun – o. Witosław Sztyk

Program spotkania

07.30 - Msza św. z jutrznią w kościele
08.15 - śniadanie
09.30/10.15 - I wykład
10.30/11.15 - II wykład
11.30/12.15 - III wykład
12.30 - obiad
17.30 - nieszpory z godziną czytań w domu pielgrzyma
18.00 - kolacja
20.15 - adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele (w poniedziałki/środy/piątki) rekreacja (we wtorki/czwartki/soboty)

26 czerwca – poniedziałek
przyjazd do Skępego na godz. 1700
po kolacji: rekreacja

27 czerwca - wtorek
liturgia/obsługa/rekreacja (Prowincja Wniebowzięcia NMP)
wykłady (Formacja ciągła – o. Witosław Sztyk)

28 czerwca - środa
liturgia/obsługa/adoracja (Prowincja św. Jadwigi)
wykłady (Śluby – aspekt teologiczny – o. Fabian Kaltbach)

29 czerwca - czwartek
liturgia/obsługa/rekreacja (Prowincja Matki Bożej Anielskiej – 1 grupa)
wykłady (Śluby – aspekt psychologiczny – s. Elżbieta Raszczyk)

30 czerwca - piątek
liturgia/obsługa/adoracja (Prowincja św. Franciszka)
wykłady (Śluby – aspekt prawny – o. Chryzostom Fryc)

01 lipca - sobota
liturgia/obsługa/rekreacja (Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP)

07.30 - Msza św. z jutrznią w kościele
08.15 - śniadanie
09.00 - wyjazd do Torunia
20.00 - kolacja i rekreacja w Toruniu

02 lipca - niedziela
liturgia/obsługa/rekreacja (Prowincja Matki Bożej Anielskiej – 2 grupa)

08.00 - jutrznia w domu pielgrzyma
08.15 - śniadanie
11.30 - suma
12.30 - obiad
13.30 - wyjazd do Sierpca (skansen wsi mazowieckiej)
18.00 - nieszpory z godziną czytań
19.00 - kolacja i rekreacja ze wspólnotą miejscową

03 lipca - poniedziałek

liturgia/obsługa/adoracja (Prowincja Wniebowzięcia NMP)
wykłady (Misje i projekty misyjne w Zakonie – o. Krystian Pieczka)

04 lipca - wtorek
liturgia/obsługa/rekreacja (Prowincja św. Jadwigi)
wykłady (W drodze ku jubileuszowi 800-lecia powstania Zakonu Braci Mniejszych
– o. Syrach Janicki)

05 lipca - środa
liturgia/obsługa/adoracja (Prowincja Matki Bożej Anielskiej)
wykłady (Ziemia Święta: perła misji – o. Paschalis Kwoczała; Formacja w zagadnieniach sprawiedliwości, pokoju i integralności stworzeń – o. Piotr Kwoczała)

06 lipca - czwartek
liturgia/obsługa/rekreacja (Prowincja św. Franciszka)
wykłady (Sakrament Pokuty w życiu zakonnym - o. Jakub Waszkowiak)

07 lipca - piątek
liturgia/obsługa/adoracja (Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP – 1 grupa)
wykłady (Formacja ludzka: kontakt i komunikacja – o. Sergiusz Bałdyga)

08 lipca - sobota
liturgia/obsługa/dzień skupienia (Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP – 2 grupa)

08.00 - jutrznia z godziną czytań w domu pielgrzyma
08.15 - śniadanie
09.30 - konferencja
11.00 - droga krzyżowa w krużgankach
12.00 - konferencja
12.30 - obiad
14.30 - adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele
17.00 - Msza św. z nieszporami
18.30 - kolacja
20.15 - rekreacja ze wspólnotą miejscową

09 lipca - niedziela
liturgia/obsługa (Prowincja Wniebowzięcia NMP)
Msza Święta dziękczynna
po śniadaniu: rozesłanie

Prowincja Św. Jadwigi
Prowincja Matki Bożej Anielskiej
Provincie sv. Vaclava
Kuria Generalna
Prowincja Michała Archanioła