Probacja / Skępe 2009

Tegoroczna probacja (2009) odbyła się w dniach 27 czerwca – 11 lipca w klasztorze Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP w Skępem (ul. Klasztorna 5; 87-630 Skępe; tel.(054 2877035; http://www.bernardyni.ofm.pl/klasztor/skepe/glowna.html).

Odpowiedzialnym za organizację był o. Witosław Sztyk OFM.

Program probacji był następujący:

27 czerwca - sobota (obsługa/rekreacja - Prowincja Wniebowzięcia NMP)

17.30        przyjazd do Skępego / zakwaterowanie
18.00        kolacja
20.00        spotkanie organizacyjne i rekreacja w Domu Pielgrzyma

28 czerwca – niedziela (liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincja św. Franciszka)

08.00        jutrznia w Domu Pielgrzyma
08.15        śniadanie
11.30        suma w kościele
12.30        obiad
17.30        nieszpory z godziną czytań
18.00        kolacja
20.00        rekreacja

29 czerwca – poniedziałek (liturgia/obsługa/adoracja - Prowincja św. Jadwigi)

7.30          Msza św. z jutrznią w kościele
08.15        śniadanie
09.30/12.15    Komunikacja braterska (o. Sergiusz Bałdyga)
12.30        obiad
17.30        nieszpory z godziną czytań w Domu Pielgrzyma
18.00        kolacja
20.00        adoracja w kościele

30 czerwca – wtorek (liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincja Matki Bożej Anielskiej)

7.30          Msza św. z jutrznią  w kościele
08.15        śniadanie
09.30/12.15    Śluby - aspekt psychologiczny (s. Elżbieta Raszczyk)
12.30        obiad
17.30        nieszpory z godziną czytań w Domu Pielgrzyma
18.00        kolacja
20.00        rekreacja

01 lipca – środa (liturgia/obsługa - Prowincja św. Michała Archanioła)

7.30          Msza św. z jutrznią w kościele
08.15        śniadanie i czas wolny (powrót do godz. 22.00)

02 lipca – czwartek (liturgia/obsługa/adoracja - Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP)

7.30          Msza św. z jutrznią w kościele
08.15        śniadanie
09.30/12.15    Śluby - aspekt teologiczny (o. Fabian Kaltbach)
12.30        obiad
17.30        nieszpory z godziną czytań w Domu Pielgrzyma
18.00        kolacja
20.00        adoracja w kościele

03 lipca – piątek (liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincja Wniebowzięcia NMP)

7.30          Msza św. z jutrznią w kościele
08.15        śniadanie
09.30/12.15    Śluby - Aspekt prawny (o. Ezdrasz Biesok)
12.30        obiad
17.30        nieszpory z godziną czytań w Domu Pielgrzyma
18.00        kolacja
20.00        rekreacja

04 lipca – sobota (liturgia/obsługa/adoracja - Prowincja św. Franciszka)

7.30          Msza św. z jutrznią w kościele
08.15        śniadanie
09.30/12.15    Formacja ciągła (o. Witosław Sztyk)
12.30        obiad
17.30        nieszpory z godziną czytań w Domu Pielgrzyma
18.00        kolacja
20.00        adoracja w kościele

05 lipca – niedziela (liturgia/obsługa/rekreacja – Prowincja Matki Bożej Anielskiej)

08.00        jutrznia w Domu Pielgrzyma
08.15        śniadanie
11.00        suma w kościele
12.30        obiad
17.30        nieszpory z godziną czytań w Domu Pielgrzyma
18.00        kolacja
20.00        rekreacja

06 lipca – poniedziałek (liturgia/obsługa/adoracja – Prowincja św. Jadwigi)

07.30        Msza św. z jutrznią w kościele
08.15        śniadanie
09.30/12.15    Misje i projekty misyjne z Zakonie (o. Krystian Pieczka)
12.30        obiad
17.30        nieszpory z godziną czytań w Domu Pielgrzyma
18.00        kolacja
20.00        adoracja w kościele

07 lipca – wtorek (liturgia/obsługa/rekreacja – Prowincja św. Michała Archanioła)

7.30          Msza św. z jutrznią w kościele
08.15        śniadanie
09.30/12.15    Posługa chorym i umierającym (o. Filip Buczyński OFM)
12.30        obiad
17.30        nieszpory z godziną czytań w Domu Pielgrzyma
18.00        kolacja
20.00        rekreacja

08 lipca – środa (liturgia/obsługa - Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP)

7.30          Msza św. z jutrznią
08.15        śniadanie i czas wolny (powrót do godz. 22.00)

09 lipca – czwartek (liturgia/obsługa/adoracja - Prowincja Wniebowzięcia NMP)

7.30          Msza św. z jutrznią w kościele
08.15        śniadanie
09.30/12.15    Jubileuszu 800. lecia Zakonu (o. Syrach Janicki)
12.30        obiad
17.30        nieszpory z godziną czytań w Domu Pielgrzyma
18.00        kolacja
20.00        adoracja w kościele

10 lipca – piątek (Dzień skupienia – o. Witosław Sztyk OFM; liturgia/obsługa/rekreacja - Prowincja św. Franciszka)

7.30          Msza św. z jutrznią w kościele
08.15        śniadanie
09.30        konferencja w kościele; następnie rozmyślanie indywidualne (miejsce do wyboru)
11.30        Droga Krzyżowa w krużgankach;
12.30        obiad
15.30        konferencja w kościele; następnie adoracja Najświętszego Sakramentu aż do 17.30
17.30        nieszpory z godziną czytań w kościele
18.00        kolacja
20.00        rekreacja ze wspólnotą miejscową

11 lipca – sobota (liturgia i obsługa - Prowincja św. Jadwigi)

07.30        Msza Święta dziękczynna w kościele
08.15        śniadanie i rozesłanie

W probacji uczestniczyli:

Prowincja św. Franciszka – wychowawca o. Bożysław Timoszyk

1. br. Józef Gibus
2. br. Hubert Megger
3. br. Bazyli Janowski

Prowincja św. Jadwigi – wychowawca o. Fabian Kaltbach

1. br. Przemysław Wentowski
2. br. Teofil Niewiński
3. br. Ezechiel Adamski
4. br. Kamil Tymecki
5. br. Oskar Maciaczyk
6. br. Kajetan Uljasz
7. br. Roman Potempa

Prowincja Matki Bożej Anielskiej – wychowawca o. Jerzy Kulpa

1. br. Adrian Maźnicki
2. br. Tymoteusz Marszałek
3. br. Justyn Majewski
4. br. Łukasz Łaś
5. br. Dariusz Dróżdż
6. br. Nataliel Marchwiany
7. br. Arkadiusz Gołpyś
8. br. Mariusz Żychowicz
9. br. Mariusz Tomana

Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP – wychowawca br. Laurenty Ryguła

1. br. Juliusz Chłanda
2. br. Dariusz Róg
3. br. Alfred Ciupa

Prowincja Wniebowzięcia NMP – wychowawca o. Witosław Sztyk

1. br. Korneliusz Jaśkiewicz
2. br. Pij Misterman
3. br. Tadeusz Furgoł
4. br. Bartłomiej Płóciennik
5. br. Jarosław Werwiński
6. br. Ariel Kucia
_______________________________________

Razem: 28 uczestników + 5 wychowawców = 33 braci

Prowincja Św. Jadwigi
Prowincja Św. Franciszka
Bernardyni
Prowincja Matki Bożej Anielskiej
Kuria Generalna