Rekolekcje dla formatorów / Kalwaria Zebrzydowska 2012

Rekolekcje dla formatorów naszej Konferencji odbędą sie w dniach od 12 do 17 listopada 2012 roku, w klasztorze braci w Kalwarii Zebrzydowskiej (ul. Bernardyńska 46).

Rekolekcje poprowadzi s. Teresa Paszkowska profesor nadzwyczajny KUL, na której to uczelni prowadzi zajęcia z następujących tematów:

     - Duchowość zakonna;
     - Duchowość życia konsekrowanego;
     - Formacja do modlitwy;
     - Psychologia w kierownictwie duchowym;
     - Teologia życia konsekrowanego.

Koszt rekolekcji to 550,00 zł od osoby.

Bracia kapłani są proszeni o zabranie ze sobą alby oraz stuły w białym kolorze.

Organizatorem rekolekcji jest sekretariat formacji i studiów naszej Konferencji (o. Witosław J. Sztyk OFM: witoslaw2@interia.pl).

 

Program rekolekcji (aktualizacja: 8.11.2012):

12 listopada – poniedziałek (Prowincja Świętej Jadwigi)

18.00          Przyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej (zakwaterowanie w recepcji Domu Pielgrzyma)
19.00          Konferencja wstępna (kaplica „Męki Pańskiej“ w klasztorze)
20.00          Kolacjo-rekreacja (refektarz)

13 listopada – wtorek (modlitwy i Msza Święta z homilią– Prowincja Wniebowzięcia NMP)

08.00          Msza Święta z jutrznią (bazylika)
08.45          Śniadanie (restauracja)
10.30          Konferencja i godzina czytań (kaplica)
                  Rozmyślanie indywidualne (miejsce do wyboru)
12.15          Anioł Pański i godzina południowa (kaplica)
12.30          Obiad (restauracja)
17.00          Konferencja i nieszpory (kaplica)
18.00          Kolacja (restauracja)
20.00          Adoracja z kompletą (kaplica)

14 listopada – środa (modlitwy i Msza Święta z homilią – Prowincja Świętego Michała Archanioła)

08.00          Msza Święta z jutrznią (kaplica)
08.45          Śniadanie (restauracja)
10.30          Konferencja i godzina czytań (kaplica)
                  Rozmyślanie indywidualne (miejsce do wyboru)
12.15          Anioł Pański i godzina południowa (kaplica)
12.30          Obiad (restauracja)
17.00          Konferencja i nieszpory (kaplica)
18.00          Kolacja (restauracja)
20.00          Rekreacja (sala "J")

15 listopada – czwartek (modlitwy i Msza Święta z homilią – Prowincja Świętego Franciszka)

08.00          Msza Święta z jutrznią (kaplica)
08.45          Śniadanie (restauracja)
10.30          Konferencja i godzina czytań (kaplica)
                  Rozmyślanie indywidualne (miejsce do wyboru)
12.15          Anioł Pański i godzina południowa (kaplica)
12.30          Obiad (restauracja)
17.00          Konferencja i nieszpory (kaplica)
18.00          Kolacja (restauracja)
20.00          Adoracja z kompletą (kaplica)

16 listopada – piątek (modlitwy i Msza Święta z homilią – Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP)

08.00          Msza Święta z jutrznią (kaplica)
08.45          Śniadanie (restauracja)
10.30          Konferencja i godzina czytań (kaplica)
                  Rozmyślanie indywidualne (miejsce do wyboru)
12.15          Anioł Pański i godzina południowa (kaplica)
12.30          Obiad (restauracja)
17.00          Konferencja i nieszpory (kaplica)
18.00          Kolacja (restauracja)
20.00          Rekreacja (sala "J")

17 listopada – sobota (modlitwy i Msza Święta z homilią – Prowincja Matki Bożej Anielskiej)

08.00          Msza Święta z jutrznią (kaplica)
09.00          Śniadanie (restauracja)
                  Zakończenie rekolekcji

 
Prowincja Wniebowzięcia NMP
Provincia Najsvatejsieho Spasitela
Prowincja Michała Archanioła
Provincie sv. Vaclava
Prowincja Matki Bożej Anielskiej