Rekolekcje dla formatorów / Zariczany 2013

W Zariczanach k/Żytomierza na Ukrainie, od 21 października do 3 listopada 2013 roku odbędą się coroczne rekolekcje dla formatorów naszej Konferencji.

Rekolekcjonistą będzie o. Natanael Zając OFM (Prowincja Świętego Michała Archanioła).

Dojazd i powrót każdy z uczestników organizuje sobie indywidualnie i/lub ramach własnej Prowincji. Z ostatnich ustaleń (18.10) wynika, że  pojedziemy trzema samochodami: 1 - Prowincja św. Jadwigi; 2 - Prowincja św. Franciszka; 3 (bus) - Prowincja Wniebowzięcia NMP oraz bracia z Prowincji Matki Bożej Anielskiej i Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP.

Należy dojechać do klasztoru w Żytomierzu, który znajduje się przy ulicy Kijowskej 4 i stamtąd, przy pomocy braci, przejechać do domu rekolekcyjnego w Zariczanach.

Po rekolekcjach będzie okazja zobaczenia wybranych miejsc na Ukrainie (zob. program).

Proszę, aby każdy brat kapłan, przywiózł ze sobą albę i stułę koloru białego. Każdy kapłan odprawia swoje intencje mszalne.

Koszt całego pobytu na Ukrainie wynosi 1000,00 zł (dla braci z Prowincji św. Jadwigi, którzy wracają do Polski 28 października - 450,00 zł). Proszę przygotować dodatkową kwotę 100,00 zł od osoby, którą przeznaczymy dla rekolekcjonisty. Wydatki osobiste i na paliwo każdy z braci pokrywa osobiście.

Z ramienia Konferencji odpowiedzialnymi za organizacę rekolekcji są: o. Patryk Olich (Prowincja Świętego Michała Archanioła; patrykofm@hotmail.com) oraz o. Witosław J. Sztyk (Prowincja Wniebowzięcia NMP; witoslaw2@interia.pl).

 

Program rekolekcji i pobytu na Ukrainie (z dnia 17.09.2013):

 

21 październik (poniedziałek)

19.00     przyjazd do Zariczan
20.00     kolacja i rekreacja

22 październik (wtorek)

08.00     Eucharystia z jutrznią
09.00     śniadanie
10.30     konferencja i godzina czytań
12.00     Anioł Pański i godzina południowa
12.30     obiad
15.00     koronka (indywidualnie)
17.00     konferencja i nieszpory
18.00     kolacja
20.00     adoracja Najświętszego Sakramentu i kompleta

23 październik (środa)

08.00     Eucharystia z jutrznią
09.00     śniadanie
10.30     konferencja i godzina czytań
12.00     Anioł Pański i godzina południowa
12.30     obiad
15.00     koronka (indywidualnie)
17.00     konferencja i nieszpory
18.00     kolacja
20.00     rekreacja

24 październik (czwartek)

08.00     Eucharystia z jutrznią
09.00     śniadanie
10.30     konferencja i godzina czytań
12.00     Anioł Pański i godzina południowa
12.30     obiad
15.00     koronka (indywidualnie)
17.00     konferencja i nieszpory
18.00     kolacja
20.00     adoracja Najświętszego Sakramentu i kompleta

25 październik (piątek)

08.00     Eucharystia z jutrznią
09.00     śniadanie
10.30     konferencja i godzina czytań
12.00     Anioł Pański i godzina południowa
12.30     obiad
15.00     koronka (indywidualnie)
17.00     konferencja i nieszpory
18.00     kolacja
20.00     rekreacja

26 październik (sobota)

Rano wyjazd do Baranówki, Połonnego, Cudnowa, Berdyczowa (całość ok. 230 km).
Nocleg w Zariczanach.

27 październik (niedziela)

Rano wyjazd do Kijowa (ok. 150 km x 2).
Nocleg w Zariczanach.

28 październik (poniedziałek)

Rano wyjazd do Żytomierza, Radomyszla (całość ok. 160 km).
Nocleg w Zariczanach.

29 październik (wtorek)

Rano wyjazd do Łucka (ok. 280 km).
Nocleg w Łucku.

30 październik (środa)

Zwiedzanie i nocleg w Łucku.

31 październik (czwartek)

Wyjazd do Lwowa (przez Poczajów, ok. 300 km).
Nocleg we Lwowie.

1 listopad (piątek)

Zwiedzanie i nocleg we Lwowie.

2 listopad (sobota)

Zwiedzanie i nocleg we Lwowie.

3 listopad (niedziela)

Powrót do Polski

 

Uczestnicy rekolekcji (z dnia 21.10.2013)

 

I. Prowincja św. Franciszka

1 (1). o. Walenty Łaga– animator powołaniowy
2 (2). o. Maciej Olszewski – magister postulatu

II. Prowincja św. Jadwigi (do 28.10.2013)

1 (3). o. Aleksander Piłat – wicemagister braci nowicjuszy
2 (4). o. Jozue Szymański – magister braci kleryków
3 (5). o. Dominik Banaś – wicerektor WSD i wicemagister DPC

III. Prowincja Matki Bożej Anielskiej

1 (6). o. Edwin Kozicki – magister postulatu
2 (7). o. Grzegorz Chomiuk – magister nowicjatu

IV. Prowincja św. Michała Archanioła

1 (8). o. Justyn Kopytko – animator powołaniowy
2 (9). o. Oliwier Szopa – magister nowicjatu
3 (10). o. Myron Szaławiński – wice magister nowicjatu
4 (11). o. Patryk Olich – sekretarz ds. formacji i studiów

IV. Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP

1 (12). o. Izydor Wróbel – magister nowicjatu
2 (13). o. Zefiryn Mazur – animator powołaniowy

V. Prowincja Wniebowzięcia NMP

1 (14). o. Idzi Soroburski – animator powołaniowy
2 (15). o. Idzi Mrozek – magister nowicjatu (Ukraina)
3 (16). o. Filip Kahlert – magister DPC
4 (17). o. Witosław J. Sztyk – rektor WSD

VI. Rekolekcjonista

1 (18). O. Natanael Zając – Prowincja św. Michała Archanioła

Suma: 17 braci uczestników + rekolekcjonista = 18 braci

 

Prowincja Michała Archanioła
Prowincja Św. Franciszka
Provincia Najsvatejsieho Spasitela
Kuria Generalna
Bernardyni