Spotkanie juniorystów / Niepokalanów 2009

W Niepokalanowie (Dom rekolekcyjny św. Teresy od Dzieciątka Jezus; tel. 46/864 21 61) odbyło się jubileuszowe spotkanie braci juniorystów trzech gałęzi Zakonu Braci Mniejszych w Polsce (18-21.05.2009).

Towarzyszyło nam wezwanie do dziękczynienia za dar, jaki Bóg uczynił nam i całemu Kościołowi, powołując chrześcijan, za przykładem św. Franciszka i jego naśladowców do przyjęcia w całości Chrystusowej Ewangelii celem podjęcia nowego życia […] Dziś z perspektywy ośmiu wieków jest dla nas łaską być spadkobiercami tego projektu, jak również odpowiedzialnego zaangażowania się w jego kontynuację (z listu Konferencji Rodziny Franciszkańskiej).

Spotkanie zostało zorganizowane przez Sekretariat Formacji i Studiów Konferencji Północnosłowiańskiej Zakonu Braci Mniejszych (Witosław J. Sztyk OFM) przy współpracy odpowiedzialnych za formację braci we wszystkich gałęziach Braci Mniejszych w Polsce (Krzysztof Paszkiewicz OFM, Joachim Ciupa OFM, Konrad Zastawny OFM, Bożysław Timoszyk OFM, Wit Bołd OFM, Michał Baranowski OFM Conv, Piotr Gryziec OFM Conv, Mariusz Fałkowski OFM Conv, Piotr Zajączkowski OFM Cap).

Program spotkania:

18 maj - poniedziałek

18.00    kolacja
20.00    rekreacja

19 maj - wtorek / animacja liturgiczna: bracia OFM Conv

  7.30     jutrznia z godziną czytań
  8.00     śniadanie
  9.00     konferencja (o. Witosław Sztyk OFM)
11.30     Eucharystia
12.30     obiad
14.30     zwiedzanie  klasztoru w Niepokalanowie
17.30     nieszpory
18.00     kolacja
20.00     rekreacja

20 maj - środa / animacja liturgiczna: bracia OFM

07.30    jutrznia z godziną czytań
08.00    śniadanie
09.00    konferencja (s. Teresa Paszkowska SMNP)
11.30    Eucharystia
12.30    obiad
14.30    Radio i TV Niepokalanów
17.30    nieszpory
18.00    kolacja 
20.00    rekreacja

21 maj - czwartek / animacja liturgiczna: bracia OFM Cap

 7.30    Msza św. z jutrznią
 8.30    śniadanie / wyjazd

Uczestnicy spotkania to:

Prowincja M.B. Niepokalanej OFM Conv

1. Przemysław Igliński
2. Rafał Krzemiński
3. Paweł Lemanik
4. Damian Sadowski
5. Piotr Meldizon

Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię OFM Conv / wychowawca – o. Jacek Michno OFM Conv

1. Krzysztof Duda
2. Rafał Grabiec
3. Dariusz Kosturkiewicz
4. Adrian Twardęga

Prowincja św. Maksymiliana OFM Conv

1. Janusz Łojek
2. Łukasz Staniszewski
3. Dariusz Mleczek

Prowincja św. Jadwigi OFM / wychowawca – o. Łazarz Żukowski

1. Adrian Zaczyk
2. Tomasz Sitnik
3. Roman Potempa
4. Pacyfik Głowacki
5. Kasjan Rak

Prowincja św. Franciszka / wychowawca - o. Augustyn Zygmunt

1. Serafin Boguszewski
2. Antonin Labuda
3. Jeremiasz Wójcik
4. Alfred Dylański

Prowincja Matki Bożej Anielskiej

1. Mateusz Warchoł
2. Karol Mika
3. Idzi Borkowski
4. Filip Lis   

Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP / wychowawca – br. Laurenty Ryguła

1. Łukasz Murawka
2. Oktawiusz Zygmunt
3. Remigiusz Góra

Prowincja Wniebowzięcia NMP OFM / wychowawca – br. Konrad Zastawny

1. Fortunat Cepa
2. Gaudenty Fedorczyk
3. Savio Bażan
4. Bazyli Skaźnik
5. Edmund Mika
6. Szaweł Kowalski
7. Tadeusz Furgoł
8. Bartłomiej Płóciennik
9. Jarosław Werwiński

Ponadto:

1. o. Witosław Sztyk OFM
2. s. Teresa Paszkowska

Razem: 37 + 9 = 46 osób

Provincia Najsvatejsieho Spasitela
Prowincja Św. Franciszka
Prowincja Michała Archanioła
Prowincja Wniebowzięcia NMP
Provincie sv. Vaclava