Spotkanie juniorystów / Słowacja 2012

W dniach od 15 do 18 maja 2012 roku w Štiavnické Bane (Chata Assisi 969 81 Štiavnické Bane 117,  tel.: +45 692 90 06, GSM: +45 907 684 440), odbędzie się tegoroczne spotkanie formacyjne braci juniorystów Konferencji Północnosłowiańskiej. 

Tematem spotkania będą współczesne zagrożenia duchowe i posługa osobom zniewolonym.

Wykłady poprowadzi o. Filip Kahlert OFM – magister Domu Profesów Czasowych w Katowicach-Panewnikach i egzorcysta archidiecezji katowickiej.

Koszt całego spotkania, dla jednego uczestnika, wynosi 250 zł (dojazd we własnym zakresie).

Za organizację spotkania, z ramienia Konferencji, są odpowiedzialni: br. Konrad Zastawny OFM (Katowice-Panewniki) oraz br. Matus Racek OFM (Bratysława).

Prosimy, aby zgłoszenia nadsyłać do 30 kwietnia br. na adres: konradofm@wp.pl

Więcej informacji nt. miejsca spotkania znajduje się na stronach internetowych:
http://www.farar.inky.sk/Stabile/assissi.pdf
http://www.farar.inky.sk/Assisi.htm

 

Program spotkania / Program stretnutia

 

15. Máj (utorok) / 15 maja (wtorek)

 19.00               Spoločná večera + rekreácia / kolacja połączona z rekreacją

16. Máj (streda) / 16 maja (środa)
Liturgia: Prowincja Świetej Jadwigi i Niepokalanego Poczęcia NMP

07.30              Rané Chvály + Posvätné čítanie / modlitwy poranne, jutrznia z godziną czytań
08.15              Raňajky + káva / śniadanie + kawa
09.30              Prednáška / konferencja
11.00              Sv. omša (presun do kostola Sv. Jozefa cca 15 min.) / Eucharystia
12.30              obed / popoludňajšie voÄžno / obiad
                      návšteva Banského múzea Bartolomej a prehliadka mesta Banská Štiavnica / zajęcia popołudniowe
18.45              Vešpery / nieszpory
19.00              Spoločná večera + rekreáci / kolacja połączona z rekreacją

17. Máj (štvrtok) / 17 maja (czwartek)
Liturgia: Prowincja Świetego Franciszka i Matki Bożej Anielskiej

07.30              Rané Chvály + Posvätné čítanie / modlitwy poranne, jutrznia z godziną czytań
08.15              Raňajky + káva / śniadanie + kawa
09.30              Prednáška / konferencja
11.00              Sv. omša (presun do kostola Sv. Jozefa cca 15 min.) / Eucharystia
12.30              obed (popoludňajšie voÄžno) / obiad (zajęcia popołudniowe)
18.45              Vešpery / nieszpory
19.00              Spoločná večera + rekreáci (opekačka - barbecue) / kolacja połączona z rekreacją

18. Máj (piatok) / 18 maja (piątek)
Liturgia: Prowincja Najświętszego Zbawiciela i Wniebowzięcia NMP

07.30              Rané Chvály + Posvätné čítanie / modlitwy poranne, jutrznia z godziną czytań
08.15              Raňajky + káva / śniadanie + kawa
09.30              Zhrnutie stretnutia / podsumowanie spotkania (br. Konrad Zastawny OFM)
11.00              Sv. omša (presun do kostola Sv. Jozefa cca 15 min.) / Eucharystia
12.30              obed (zakončenie stretnutia) / obiad (zakończenie spotkania)

 

Lista uczestników (z dnia 15 maja 2012):

 

Prowincja Świętego FranciszkaŁ

1. o. Sylwester Brzeziński (magister)
2. br. Gerard Reszke
3. br. Beniamin Zarzecki

Prowincja Świętej Jadwigi:

4. br. Daniel Kot (magister)
5. br. Juniorysta

Prowincja Matki Bożej Anielskiej:

6. o. Ariel Krzywda (magister)
7. br. Filip Lis
8. br. Idzi Borkowski
9. br. Józef Domagała
10. br. Karol Mika
11. br. Narcyz  Bryciński
12. br. Szczepan Świerczyński

Prowincja Najświętszego Zbawiciela:

13. br. Matúš Racek (organizator)
14. br. Dominik Olijnyk
15. br. Florián Kamenský
16. br. Pavol Mandryk
17. br. Zachej Ä˝alík

Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP

18. br. Szymon Łopata (magister)
19. br. Kleofas
20. br. Jonatan
21. br. Wilhelm
22. br. Tarsycjusz
23. br. Florian
24. br. Rajmund

Prowincja Wniebowzięcia NMP

25. o. Filip Kahlert (prowadzący zajęcia)
26. br. Kamil Skibiński
27. br. Ryszard Kula
28. br. Gaudenty Fedorczyk
29. br. Fortunat Cepa

Razem 23 braci juniorystów + 6 wychowawców = 29 braci

 

Kuria Generalna
Prowincja Wniebowzięcia NMP
Provincie sv. Vaclava
Prowincja Matki Bożej Anielskiej
Bernardyni