Spotkanie juniorystów / Warszawa 2010

W Warszawie (Franciszkańskie Centrum dla Europy Wschodniej ul. Modzelewskiego 98 a; tel. 22 / 8484235), odbyło  się spotkanie formacyjne braci juniorystów Konferencji Północnosłowiańskiej w 2010 roku.17-20.05.2010 r.

Odpowiedzialnymi za organizację byli br. Konrad M. Zastawny OFM i o. Witosław J. Sztyk OFM, abydwaj z Katowic-Panewnik.

Myślą przewodnią spotkania były słowa Służyć i królować czyli o kapłaństwie powszechnym.

Koszt całego spotkania, dla jednego uczestnika wyniósł 240 zł (dojazd we własnym zakresie).

Program spotkania przewidywał:

17 maja - poniedziałek

19.00        kolacja połączona z rekreacją

18 maja - wtorek / Jezus Chrystus Najwyższy Kapłan Nowego Przymierza / animacja: Prowincja Wniebowzięcia NMP

07.30        modlitwy poranne, jutrznia z godziną czytań
08.15        śniadanie + kawa
09.30        konferencja (o. Zenon Styś OFM)
11.00        Eucharystia
12.15        obiad
13.30-18.30     Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem
18.45        nieszpory
19.00        kolacja połączona z rekreacją

19 maja - środa / Udział osoby konsekrowanej w kapłaństwie powszechnym / animacja: Prowincje św. Franciszka i św. Jadwigi

07.30        modlitwy poranne, jutrznia z godziną czytań
08.15        śniadanie + kawa
09.30        konferencja (s. Teresa Paszkowska)
11.00        Eucharystia
12.15        obiad
13.30-18.30     zwiedzanie c.d.: Żoliborz Kościół św. Stanisława, Łazienki Królewskie
18.45        nieszpory
19.00        kolacja połączona z rekreacją

20 maja - czwartek / Franciszkowy szacunek dla kapłanów / animacja: Prowincje Matki Bożej Anielskiej i Niepokalanego Poczęcia NMP

07.30        modlitwy poranne, jutrznia z godziną czytań
08.15        śniadanie + kawa
09.30        konferencja (br. Konrad Zastawny OFM)
11.00        Eucharystia
12.15        obiad i zakończenie spotkania

Uczestniakmi spotkania byli:

Prownicja Wniebowzięcia NMP:

1.    br. Kamil Skibiński
2.    br. Fortunat Cepa
3.    br. Gaudenty Fedorczyk
4.    br. Savio Bażan
5.    br. Bazyli Skaźnik
6.    br. Edmund Mika
7.    br. Ryaszrd Kula
8.    br. Konrad Zastawny / magister braci

Prowincja św. Franciszka:

1.    br. Jeremiasz Wójcik
2.    br. Serafin Boguszewski
3.    br. Antonin Labuda
4.    br. Zachariasz
5.    o. Tarsycjusz Krasucki /magister braci

Prowincja św. Jadwigi:

1.    br. Roman Potępa
2.    br. Kasjan Rak
3.    br. Patryk Głowacki
4.    br. Artur  Szymiczek
5.    br. Daniel Janik / wychowawca

Prowincja Matki Bożej Anielskiej:

1.    br. Świerard Brzuchalski
2.    br. Karol Mika
3.    br. Mateusz Warchoł
4.    br. Filip Lis
5.    o. Krzysztof Paszkewicz / rektor WSD, wicesekretarz FiS Konferencji

Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP:

1.    br. Hiacynt Balcerzak
2.    br. Łukasz Murawka
3.    br. Oktawiusz Zygmunt
4.    br. Kleofas Gerlak
5.    br. Laurenty Ryguła / magister braci

Razem: 24 braci juniorystó i 5 braci wychowawców = 29 braci

Prowincja Matki Bożej Anielskiej
Prowincja Wniebowzięcia NMP
Prowincja Św. Franciszka
Provincie sv. Vaclava
Kuria Generalna