Warsztaty dla formatorów / Kraków-Bronowice 2013

Tegoroczne warsztaty dla formatorów Konferencji Północnosłowiańskiej odbędą się w budynku WSD braci w Krakowie-Bronowicach (ul. Ojcowska 1, 31-344 Kraków; tel. +48 12 6378555).

Proponowany temat - „niebezpieczne związki” - sformułowany dość prowokująco, dotyczy zdrowych i niezdrowych relacji pomiędzy zakonnikiem (kapłanem) a kobietami i jest kontynuacją ubiegłorocznej tematyki dotyczącej „uzależnień”.

Ponadto, podczas warsztatów, o. Sergiusz Bałdyga OFM, wice sekretarz formacji i studiów naszego Zakonu, zaprezentuje autorski projekt pt. „Siedem kroków rozeznania powołania”, o którym wspomnieliśmy na Kongresie w Splicie.

W klasztorze zostaniemy przyjęci „za intencje mszalne” + 200,00 zł od osoby (pobyt, posiłki oraz rekreacje). Należy jednak pamiętać o przywiezieniu dodatkowej kwoty, aby podziękować osobom prowadzącym zajęcia.

Każdego dnia warsztatów przewidziana jest wspólnotowa Msza Święta i brewiarz. Każda z Prowincji ma wyznaczony dzień, za który jest odpowiedzialna.

Proszę, aby każdy kapłan przywiózł ze sobą albę i białą stułę.

Z ramienia Konferencji, odpowiedzialnym za organizację warsztatów jest o. Witosław J. Sztyk OFM (witoslaw2@interiapl).

 

Program warsztatów (z dnia 5.04.2013)

 

8 kwietnia - poniedziałek

19.00               kolacja połączona z rekreacją w salce rekreacyjnej

9 kwietnia – wtorek (Msza Święta z homilią i modlitwy / Prowincja Matki Bożej Anielskiej)

07.15               Msza Święta z jutrznią w kaplicy seminaryjnej
08.15               śniadanie w refektarzu + kawa w salce rekreacyjnej
09.00–12.30       p. Ewa Kosińska (psycholog, terapeuta, edukator)
                      Niebezpieczne związki: wprowadzenie z ćwiczeniami
12.30-13.00       możliwość indywidulanej rozmowy z p. Ewą
13.15               obiad
14.30–16.30       Kapłan wychowawcą kobiet (c.d. pracy warsztatowej)
17.45               nieszpory z godziną czytań w kaplicy seminaryjnej
18.15               kolacja w refektarzu
20.00               rekreacja w salce rekreacyjnej

10 kwietnia - środa (Msza Święta z homilią i modlitwy / Prowincja Świętego Franciszka)

07.15               Msza Święta z jutrznią w kaplicy seminaryjnej
08.15               śniadanie w refektarzu + kawa w salce rekreacyjnej
09.00–12.30       p. Ewa Kosińska: Formowanie do zdrowych relacji: zajęcia warsztatowe
12.30-13.00       możliwość indywidulanej rozmowy z p. Ewą
13.15               obiad
14.30–16.30       Elementy pracy formacyjnej w istotnych obszarach ku dojrzałej osobowości
                      - c.d. pracy warsztatowej
17.45               nieszpory z godziną czytań w kaplicy seminaryjnej
18.15               kolacja w refektarzu
20.00               rekreacja

11 kwietnia - czwartek (Msza Święta z homilią i modlitwy / Prowincja Świętego Michała Archanioła)

07.15               Msza Święta z jutrznią w kaplicy seminaryjnej
08.15               śniadanie w refektarzu + kawa w salce rekreacyjnej
09.00–13.00       o. Sergiusz Bałdyga OFM (wice sekretarz formacji i studiów Zakonu)
                      Rozeznanie powołania – wprowadzenie teoretyczne:
                      - prezentacja multimedialna
                      - praca z tekstem
13.15               obiad i czas wolny

12 kwietnia – piątek (Msza Święta z homilią i modlitwy / Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP)

07.15               Msza Święta z jutrznią w kaplicy seminaryjnej
08.15               śniadanie w refektarzu + kawa w salce rekreacyjnej
09.00–12.30       o. Sergiusz Bałdyga OFM
                      Prezentacja programu „Siedem kroków rozeznania powołania”
                      - aplikacja niektórych elementów programu (ćwiczenia)
12.30-13.00       możliwość indywidulanej rozmowy z o. Sergiuszem
13.15               obiad
14.30–16.30       c.d. pracy warsztatowej i podsumowanie
17.45               nieszpory z godziną czytań w kaplicy seminaryjnej
18.15               kolacja w refektarzu
20.00               podsumowanie warsztatów i rekreacja

13 kwietnia – sobota (Msza Święta z homilią i modlitwy / Prowincja Wniebowzięcia NMP)

07.15               Msza Święta z jutrznią w kaplicy seminaryjnej
08.15               śniadanie w refektarzu + kawa w salce rekreacyjnej
                      zakończenie spotkania

Uczestnicy warsztatów (z dnia 5.04.2013)

 

Prowincja Świętego Franciszka

1. o. Łazarz Kwiatkowski  / animator powołań
2. o. Augustyn Zygmunt / magister nowicjat
3. o. Sylwester Brzeziński / magister junioratu
4. o. Arkadiusz Czaja / moderator formacji ciągłej (od środy do piątku)     

Prowincja Matki Bożej Anielskiej

1. o. Grzegorz Chomiuk / magister nowicjatu
2. o. Krzysztof Bobak / dyrektor Kolegium
3. o. Andrzej Duk / rektor WSD

Prowincja Świętego Michała Archanioła

1. o. Walenty Tokar / magister postulatu
2. o. Miron Szaławiński / wice magister nowicjatu
3. o. Konstanty Gawicki / magister profesów czasowych

Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP

1. o. Izydor Wróbel / magister nowicjatu
2. o. Honorat Ćwikła / magister profesów czasowych

Prowincja Wniebowzięcia NMP

1. o. Idzi Soroburski / animator powołaniowy
2. o. Melchizedek Olejok / magister postulatu
3. o. Józef Czura / magister nowicjatu
4. o. Jan Vianney Sokalski / magister profesów czasowych (Ukraina)

Zaproszeni goście

1. p. Ewa Kosińska – terapeuta, psycholog (bez noclegu)
2. o. Sergiusz Bałdyga OFM / wice sekretarz formacji i studiów Zakonu (z noclegiem)

__________________________________

Razem:       16 braci + 2 osoby prowadzące = 18 osób

Prowincja Michała Archanioła
Provincia Najsvatejsieho Spasitela
Provincie sv. Vaclava
Prowincja Matki Bożej Anielskiej
Prowincja Św. Jadwigi