Warsztaty dla formatorów / Wadowice 2006

W roku 2006 warsztaty dla formatorów Konferencji Północnosłowiańskiej odbyły się w Wadowicach (Karmelitańskie Centrum Rekolekcyjno-Pielgrzymkowe Na Górce im. Jana Pawła Wielkiego; ul. Karmelitańska 22; 34-100 Wadowice; tel. +48 33 873 21 30).

Odpowiedzialni za organizację byli o. Witosław Sztyk OFM oraz o. Sergiusz Bałdyga OFM.

Zajęto się kwestią motywacji.

Zajęcia warsztatowe, wykłady i dyskusje prowadzili: s. Hilaria Hatko SSND, p. Maria Anna Machulec, p. Maria Marquardt, o. Emilian Gołąbek OFM; o. Fabian Kaltbach OFM, o. Syrach Janicki OFM, o. Sergiusz Bałdyga OFM, o. Witosław Sztyk OFM.

W warsztatach uczestniczyło 13 braci z następujących Prowincji: Prowincja św. Franciszka - o. Franciszek Chodkowski - moderator formacji ciągłej i magister junioratu; o. Dawid Szulca - animator duszpasterstwa powołań; o. Arnold Liebig - magister postulatu; o. Jakub Waszkowiak - magister nowicjatu; o. Włodzimierz Trendowicz - wicemagister kleryków; o. Bożysław Timoszyk - magister kleryków, sekretarz formacji i studiów; Prowincja Matki Bożej Anielskiej - o. Ambroży Nowak – katecheta; Prowincja Wniebowzięcia NMP - o. Ksawery Majewski – magister postulatu; o. Józef Czura – magister nowicjatu; o. Elzear Nowak – magister domu formacji początkowej; o. Dobromił Beker – wicemagister domu formacji początkowej; br. Konrad Zastawny – wicemagister domu formacji początkowej; Provincia Najsvatejsieho Spasitel’a - Matus Racek – magister postulatu.

Warsztaty dla formatorów Konferencji Północnosłowiańskiej Zakonu Braci Mniejszych w dniach 23-29.04.2006 - Wadowice.

Program warsztatów był następujący:

23 kwietnia - niedziela

20.00     kolacja połączona z rekreacją
 
24 kwietnia - poniedziałek

07.00     Msza św. z jutrznią
08.00     śniadanie + kawa
09.00/09.45     sesja otwierająca warsztaty (o. Witosław Sztyk)
10.00–10.45     słowo Sekretarzy Formacji i Studiów OFM (o. Massimo Fusarelli, o. Alojzy Warot) / przerwa
11.15/12.00     pytania do gości i dyskusja
12.30     obiad
15.00     kawa
15.30/16.15     zajęcia
16.30–17.15     zajęcia
18.00     kolacja
19.30     nieszpory z godziną czytań
20.00     rekreacja

25 kwietnia - wtorek

07.00     Msza św. z jutrznią
08.00     śniadanie + kawa
09.00/10.30     zajęcia
                      przerwa
11.00/12.30     zajęcia
12.30     obiad
15.00     kawa
15.30/16.15     zajęcia
16.30–17.15     zajęcia
18.00     kolacja i czas wolny

26 kwietnia - środa
 
06.30     śniadanie
07.00     wyjazd do Katowic Panewnik na sesję biblijną pt.: Mistrz i uczeń w tradycji biblijnej – autorytet mistrza
19.30     powrót do Wadowic

27 kwietnia - czwartek

07.00     Msza św. z jutrznią
08.00     śniadanie + kawa
09.00/10.30     zajęcia / przerwa
11.00/12.30     zajęcia
12.30     obiad
15.00     kawa
15.30/16.15     zajęcia
16.30/17.15     zajęcia
18.00 – kolacja i czas wolny
20.00 – rekreacja

28 kwietnia - piątek

07.00     Msza św. z jutrznią
08.00     śniadanie + kawa
09.00/10.30     zajęcia / przerwa
11.00/12.30     zajęcia
12.30     obiad
15.00     kawa
15.30/16.15     zajęcia
16.30/17.15     zajęcia
18.00     kolacja
20.00     rekreacja

29 kwietnia - sobota

07.00     Msza św. z jutrznią
08.00     śniadanie + kawa
09.00/09.45     zajęcia
10.00/10.45     zajęcia / przerwa
11.15/12.00     podsumowanie warsztatów (o. Sergiusz Bałdyga)
12.30     obiad i zakończenie warsztatów

Prowincja Matki Bożej Anielskiej
Provincia Najsvatejsieho Spasitela
Prowincja Św. Jadwigi
Provincie sv. Vaclava
Kuria Generalna