Warsztaty formacyjne / Góra św. Anny 2007

WARSZTATY DLA FORMATORÓW
Konferencji Północnosłowiańskiej
Zakonu Braci Mniejszych

Góra św. Anny
16-21.04.2007

Odpowiedzialni za organizację:
o. Witosław Sztyk OFM
o. Sergiusz Bałdyga OFM

Opis warsztatów

Kolejne warsztaty dla formatorów Konferencji Północnosłowiańskiej odbyły się w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny (al. Jana Pawła II 7; 47-154 Góra św. Anny; tel. 077 46-25-301; fax 077 46-25-320; e-mail: dom.pielgrzyma@neostrada.plTen adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ). Poruszana problematyka dotyczyła zniechęcenia, apatii oraz kryzysu, tak wychowanka, jak i formatora. Zajęcia warsztatowe, wykłady i dyskusje prowadzili: s. Hilaria Hatko SSND, p. Maria Marquardt, o. Emilian Gołąbek OFM; o. Syrach Janicki OFM, o. Sergiusz Bałdyga OFM, o. Witosław Sztyk OFM. W warsztatach uczestniczyło 23 braci z następujących Prowincji: Prowincja św. Franciszka - 1. o. Dawid Szulca - animator duszpasterstwa powołań; 2. o. Arnold Liebig - magister postulatu; 3. o. Włodzimierz Trendowicz - wicemagister kleryków; 4. o. Bożysław Timoszyk - magister kleryków, sekretarz formacji i studiów; Prowincja św. Jadwigi - 1. o. Wit Bołd - sekretarz fs, moderator fc, wicemagister kleryków i juniorystów; 2. o. Jonasz Pyka - magister postulantów; Prowincja Michała Archanioła - 1. o. Mirosław Karaczyna – wicemagister nowicjatu i moderator ds. powołań; 2. br. Józef Barański – wicemagister postulatu; 3. o. Jarosław Masztalar – moderator ds. młodzieży; Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP - 1. o. Juniper Ostrowski – magister kleryków i juniorystów; 2. o. Nikodem Sobczyński – magister nowicjatu; 3. o. Faustyn Kuśnierz – magister postulatu; 4. o. Zefiryn Mazur – animator duszpasterstwa powołań; Prowincja Najsvatejsieho Spasitel’a - 1. br. Matúš Racek – magister postulatu; Prowincja Wniebowzięcia NMP - 1. o. Ksawery Majewski – magister postulatu; 2. o. Elzear Nowak – magister domu formacji początkowej; 3. br. Konrad Zastawny – wicemagister domu formacji początkowej; 4. o. Jan Vianney Sokalski – wice magister profesów czasowych (Ukraina); 5. o. Oktawiusz Lamorski – katecheta; 6. o. Placyk Górka – misjonarz w Tanzanii /student w Rzymie.

Program warszatów

16 kwietnia - poniedziałek

19.00 - kolacja połączona z rekreacją

17 kwietnia - wtorek

07.30 - Msza św. z jutrznią
08.15 - śniadanie + kawa
09.00–10.30 - zajęcia (o. Witosław Sztyk; o. Emilian Gołąbek)
przerwa
11.00–12.30 - zajęcia (o. Emilian Gołąbek)
12.30 – obiad
15.30–16.30 - zajęcia (o. Sergiusz Bałdyga)
przerwa
17.00–18.00 - zajęcia (o. Sergiusz Bałdyga)
18.15 – nieszpory z godziną czytań
18.45 – kolacja i czas wolny


18 kwietnia - środa

07.30 - Msza św. z jutrznią
08.15 - śniadanie + kawa
09.00–10.30 - zajęcia (p. Maria Marquardt)
przerwa
11.00–12.30 - zajęcia (p. Maria Marquardt)
12.30 – obiad
15.30–16.30 - zajęcia (o. Sergiusz Bałdyga)
przerwa
17.00–18.00 - zajęcia (o. Sergiusz Bałdyga)
18.15 – nieszpory z godziną czytań
18.45 – kolacja i czas wolny
20.00 - rekreacja

19 kwietnia - czwartek

07.30 - Msza św. z jutrznią
08.15 - śniadanie + kawa
09.00–10.30 - zajęcia (s. Hilaria Hatko SSND)
przerwa
11.00–12.30 - zajęcia (s. Hilaria Hatko SSND)
12.30 – obiad
15.30–16.30 - zajęcia (s. Hilaria Hatko SSND)
przerwa
17.00–18.00 - zajęcia (s. Hilaria Hatko SSND)
18.15 – nieszpory z godziną czytań
18.45 – kolacja i czas wolny

20 kwietnia - piątek

07.30 - Msza św. z jutrznią
08.15 - śniadanie + kawa
09.00–10.30 - zajęcia (o. Syrach Janicki)
przerwa
11.00–12.30 - zajęcia (o. Syrach Janicki)
12.30 – obiad
15.30–16.30 - zajęcia (o. Syrach Janicki)
przerwa
17.00–18.00 - zajęcia (o. Syrach Janicki)
18.15 – nieszpory z godziną czytań
18.45 – kolacja i czas wolny
20.00 - rekreacja

21 kwietnia - sobota

07.30 - Msza św. z jutrznią
08.15 - śniadanie + kawa
09.00–10.30 - zajęcia (o. Witosław Sztyk)
przerwa
11.00–12.30 - zajęcia (o. Sergiusz Bałdyga)
12.30 – obiad i zakończenie warsztatów

Provincie sv. Vaclava
Prowincja Michała Archanioła
Provincia Najsvatejsieho Spasitela
Kuria Generalna
Prowincja Św. Jadwigi