Warsztaty formacyjne / PieĹĄĹĽany 2008

W roku 2008 (31.03-05.04) warsztaty dla formatorów Konferencji Północnosłowiańskiej odbyły się w Domu Rekolekcyjnym w PiešĹĽanach na Słowacji (Poštová 1; 921 01 PiešĹĽany; tel.: +421 33/77 210 35; +421 33/76 286 88; +421 33/735 1081; tel./fax: +421 33/7622 805; e-mail: domsj.pn1@stonline.sk).

Odpowiedzialnymi za organizację byli: o. Witosław Sztyk OFM, o. Sergiusz Bałdyga OFM, br. Matus Racek OFM.

Zgodnie z życzeniem uczestników warsztatów z 2007 roku, została zaproponowana metoda enneagramu, którą przedstawiła s. Hilaria Hatko SSND.

Serdeczne podziękowania dla współbraci z Prowincji Najświętszego Zbawiciela na Słowacji, za pomoc w organizacji warsztatów oraz braterską gościnę w klasztorze w Bratysławie.

Program warsztatów:

31 marca - poniedziałek

19.00 kolacja połączona z rekreacją

01 kwietnia - wtorek

07.30     Msza św. z jutrznią
08.15     śniadanie + kawa
09.00–10.30     zajęcia / przerwa
11.00–12.30     zajęcia
12.30     obiad
15.30–16.30 zajęcia / przerwa
17.00–18.00 zajęcia
18.15     nieszpory z godziną czytań
18.45     kolacja i czas wolny

02 kwietnia - środa

07.30     Msza św. z jutrznią
08.15     śniadanie + kawa
09.00–10.30     zajęcia / przerwa
11.00–12.30     zajęcia
12.30     obiad
15.30–16.30     zajęcia / przerwa
17.00–18.00     zajęcia
18.15     nieszpory z godziną czytań
18.45     kolacja
20.00     rekreacja

03 kwietnia - czwartek

07.30     Msza św. z jutrznią
08.15     śniadanie + kawa
09.00     wyjazd do Bratysławy / czas wolny
12.30     obiad w klasztorze w Bratysławie / czas wolny
18.15     nieszpory z godziną czytań
18.45     kolacja / powrót do PiešĹĽan

04 kwietnia - piątek

07.30     Msza św. z jutrznią
08.15     śniadanie + kawa
09.00–10.30     zajęcia / przerwa
11.00–12.30     zajęcia
12.30     obiad
15.30–16.30     zajęcia / przerwa
17.00–18.00     zajęcia
18.15     nieszpory z  godziną czytań
18.45     kolacja
20.00     rekreacja

05 kwietnia - sobota

07.30     Msza św. z jutrznią
08.15     śniadanie + kawa
09.00–10.30     zajęcia / przerwa
11.00–12.30     zajęcia
12.30     obiad i zakończenie warsztatów

Uczestnikami warszatów byli:

Prowincja św. Franciszka:

1. o. Dawid Szulca / animator duszpasterstwa powołań
2. o. Arnold Liebig / magister postulatu
3. o. Patryk Stryk / wicemagister nowicjatu
4. o. Augustyn Zygmunt / wicemagister profesów czasowych
5. o. Franciszek Chodkowski / moderator formacji ciągłej
6. o. Bożysław Timoszyk / sekretarz formacji i studiów

Prowincja św. Jadwigi:

1. o. Jonasz Pyka / magister postulatu
2. o. Zdzisław Rabajczyk / magister nowicjatu
3. o. Fabian Kaltbach / magister profesów czasowych
4. o. Wit Bołd / sekretarz formacji i studiów
5. o. Alard Maliszewski / gwardian domu formacyjnego

Prowincja Matki Bożej Anielskiej:

1. o. Krzysztof Bobak / prefekt liceum z Wieliczki
2. o. Benedykt Kordula / wicemagister postulatu
 
Prowincja św. Michała Archanioła:

1. o. Konstanty Gavitskyi / wiecemagister profesów czasowych

Prowincja Najświętszego Zbawiciela:

1. o. Cyril Brazda / magister nowicjatu
2. br. Matus Racek / magister juniorystów
3. o. Jakub Martaus / wicemagister juniorystów

Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP:

1. o. Joachim Ciupa / wicemagister profesor czasowych

Prowincja Wniebowzięcia NMP:

1. o. Sergiusz Bałdyga / animator duszpasterstwa powołań
2. o. Józef Czura / magister nowicjatu
3. o. Jan Vianney Sokalski / magister profesów czasowych (Ukraina)
4. o. Elzear Nowak / magister profesów czasowych
5. o. Witosław Sztyk / sekretarz formacji i studiów
6. o. Terencjusz Gizdoń / proboszcz (Austria)
7. o. Ireneusz Toczydłowski / proboszcz (Austria)
________________________________________

Razem: 25 uczestników + s. Hilaria Hatko (prowadząca) = 26 osób

Prowincja Michała Archanioła
Prowincja Św. Franciszka
Provincie sv. Vaclava
Provincia Najsvatejsieho Spasitela
Prowincja Św. Jadwigi