Wizyta o. Massimo Tedoldiego OFM / Katowice-Panewniki 2011

Wspólnotę braci Wyższego Seminarium Duchownego oraz Domu Profesów Czasowych w Katowicach-Panewnikach (Prowincja Wniebowzięcia NMP) odwiedził o. Massimo Tedoldi OFM, sekretarz ds. misji i ewangelizacji naszego Zakonu.

Towarzyszył mu o. Sergiusz Bałdyga OFM, który przynależy do panewnickiej Prowincji, ale wykonuje swoją posługę w Rzymie pełniąc rolę wice sekretarza ds. formacji i studiów całego Zakonu. Podczas całego spotkania o. Sergiusz pełnił rolę tłumacza.

Celem wizyty współbrata z Kurii Generalnej było spotkanie z profesami czasowymi panewnickiej Prowincji (przybyli także postulanci i bracia nowicjusze wraz z magistrami), którzy w dniu 18 maja br. obchodzili uroczyście dzień świetego Bonawentury, który jest patronem Wyższego Seminarium Duchownego.

Program uroczystości był nastepujący:

10.00     Eucharystia / kaplica klasztorna
11.15     wykład o św. Bonawenturze / o. Massimo Tedoldi OFM / sala wykładowa nr 1
12.30     obiad / refektarz
13.30     mecz piłki nożnej / boisko SzP nr 67
16.30     nieszpory i rozmyślanie / kaplica klasztorna
17.30     kolacja / refektarz
18.00     nabożeństwo majowe / grota
19.00     słowo o misjach w Zakonie / o. Massimo Tedoldi OFM / sala wykładowa nr 1
20.00     rekreacja / ogród klasztorny

Uroczytestej Eucharystii, przygotowanej w języku włoskim, przewodniczył o. Massimo, który także wygłosił stosowną homilię.

Wykład, związany z dorobkiem św. Bonawentury, dotyczył studium w tradycji franciszkańskiej (szczególnie bonawenturiańskiej) i zostanie wydany w jednym z numerów Szkoły Serafickiej (periodyk naukowy Prowincji Wniebowzięcia NMP).

Mecz piłkarski był rywalizacją drużyny złożonej z kleryków i juiniorystów z Panewnik i drużyny połączonych sił braci postulantów i nowicjuszy. Wynik, to 8:3 dla braci z Panewnik.

Wieczorne spotkanie dotyczace misji, było prezentacją misyjnej działalności naszego Zakonu.

Rekreacja okazała się radosnym podsumowaniem całego spotkania.

Bernardyni
Prowincja Św. Franciszka
Prowincja Michała Archanioła
Prowincja Wniebowzięcia NMP
Provincia Najsvatejsieho Spasitela