Probacja / Dursztyn 2012

Probacja braci przygotowujących się do złożenia profesji wieczystej odbyła się od 25 czerwca do 9 lipca 2012 roku w Dursztynie (klasztor Prowincji Matki Bożej Anielskiej: http://www.dursztyn.pl/).
Celem probacji było poznanie się braci naszej konferencji w bezpośrednim przygotowaniu do złożenia ślubów wieczystych. Zostały zaproponowane tematy dotyczące tożsamości franciszkańskiej w służbie misyjnej i ewangelizacyjnej (zob. poniższy program).

W probacji wzięło udział 20 braci probantów oraz 6 wychowawców z następujących prowincji naszej Konferencji: Prowincja Świętego Franciszka – 4; Prowincja Świętej Jadwigi – 2; Prowincja Matki Bożej Anielskiej – 1; Prowincja Świętego Michała Archanioła – 2; Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP – 6; Prowincja Wniebowzięcia NMP – 6.

Organizatorem spotkania był o. Witosław Sztyk OFM (sekretarz formacji i studiów konferencji).

Program probacji:

25 czerwiec – poniedziałek (obsługa/rekreacja – Prowincja Świętego Franciszka)

17.00 przyjazd do Dursztyna i zakwaterowanie
18.00 kolacja
20.00 spotkanie organizacyjne i rekreacja

26 czerwiec – wtorek (liturgia/obsługa/adoracja – Prowincje: Świętej Jadwigi, Matki Bożej Anielskiej, Świętego Michała Archanioła)

07.30 Msza św. z jutrznią w kaplicy
08.20 śniadanie
09.30 zajęcia (do 12.30) – komunikacja interpersonalna (p. Monika Janczura)
13.00 obiad
17.00 nieszpory z godziną czytań i rozmyślanie
18.00 kolacja
20.00 adoracja w kościele

27 czerwiec – środa (liturgia/obsługa/rekreacja – Prowincja Wniebowzięcia NMP)
07.30 Msza św. z jutrznią w kaplicy
08.20 śniadanie
09.30 zajęcia (do 12.30) – dynamizm natury i łaski (s. Teresa Paszkowska)
13.00 obiad
17.00 nieszpory z godziną czytań i rozmyślanie
18.00 kolacja
20.00 rekreacja
28 czerwiec – czwartek (liturgia/obsługa – Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP)

07.30 Msza św. z jutrznią w kaplicy
08.20 śniadanie i czas wolny (powrót do 22.00)
29 czerwiec – piątek (liturgia/obsługa/adoracja – Prowincja Świętego Franciszka)
07.30 Msza św. z jutrznią w kaplicy
08.20 śniadanie
09.30 zajęcia (do 12.30) – projekty misyjne (o. Honorat Ćwikła OFM)
13.00 obiad
17.00 nieszpory z godziną czytań i rozmyślanie
18.00 kolacja
20.00 adoracja w kościele

30 czerwiec – sobota (liturgia/obsługa/rekreacja – Prowincje: Świętej Jadwigi, Matki Bożej Anielskiej, Świętego Michała Archanioła)

07.30 Msza św. z jutrznią w kaplicy
08.20 śniadanie
09.30 zajęcia (do 12.30) – mechanizmy uzależnień (p. Monika Janczura)
13.00 obiad
17.00 nieszpory z godziną czytań i rozmyślanie
19.00 kolacjo-rekreacja

1 lipiec – niedziela (liturgia/obsługa/rekreacja – Prowincja Wniebowzięcia NMP)
08.00 jutrznia w kaplicy
08.20 śniadanie
11.00 suma w kościele
13.00 obiad
17.00 nieszpory z godziną czytań i rozmyślanie
18.00 kolacja
20.00 rekreacja
2 lipiec– poniedziałek (liturgia/obsługa/adoracja – Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP)

07.30 Msza św. z jutrznią w kaplicy
08.20 śniadanie
09.30 zajęcia (do 12.30) – bracia chorzy i umierający (br. Konrad Zastawny OFM)
13.00 obiad
17.00 nieszpory z godziną czytań i rozmyślanie
18.00 kolacja
20.00 adoracja w kościele

3 lipiec – wtorek (liturgia/obsługa/rekreacja– Prowincja Świętego Franciszka)
07.30 Msza św. z jutrznią w kaplicy
08.20 śniadanie
09.30 zajęcia (do 12.30) – rekolekcje i misje ludowe (o. Jozafat Gohly OFM)
13.00 obiad
17.00 nieszpory z godziną czytań i rozmyślanie
18.00 kolacja
20.00 rekreacja

4 lipiec – środa (liturgia/obsługa/adoracja – Prowincje: Świętej Jadwigi, Matki Bożej Anielskiej, Świętego Michała Archanioła)
07.30 Msza św. z jutrznią w kaplicy
08.20 śniadanie
09.30 zajęcia (do 12.30) – święta Klara i 800. lecie zakonu (o. Wacław Chomik OFM)
13.00 obiad
17.00 nieszpory z godziną czytań i rozmyślanie
18.00 kolacja
20.00 adoracja w kościele

5 lipiec – czwartek (liturgia/obsługa – Prowincja Wniebowzięcia NMP)
07.30 Msza św. z jutrznią w kaplicy
08.20 śniadanie i czas wolny (powrót do 22.00)

6 lipiec – piątek (liturgia/obsługa/adoracja – Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP)
07.30 jutrznia z godziną czytań w kaplicy
08.20 śniadanie
09.30 zajęcia (do 12.30) – koncepcje formcji permanentnej (o. Witosław Sztyk OFM)
13.00 obiad
17.00 nieszpory
17.15 kolacja
19.00 Msza święta i adoracja w kościele w Dębnie

7 lipiec – sobota (liturgia/obsługa/rekreacja – Prowincje: Świętego Franciszka i Matki Bożej Anielskiej)
07.30 Msza św. z jutrznią w kaplicy
08.20 śniadanie
09.30 zajęcia (do 12.30) – franciszkański styl życia (o. Wit Bołd OFM)
13.00 obiad
17.00 nieszpory z godziną czytań i rozmyślanie
18.00 kolacja
20.00 rekreacja

8 lipiec – niedziela (liturgia/obsługa/rekreacja – Prowincje: Wniebowzięcia NMP i Świętej Jadwigi)
Dzień skupienia (o. Wit Bołd OFM)
08.00 jutrznia w kaplicy
08.20 śniadanie
09.30 konferencja i modlitwa przedpołudniowa w kaplicy
11.00 suma w kościele
13.00 obiad
15.15 konferencja, nieszpory z godziną czytań i adoracja w kościele
17.30 nieszpory z godziną czytań w kaplicy
19.00 kolacjo-rekreacja

9 lipiec – poniedziałek (liturgia/obsługa – Prowincje: Niepokalanego Poczęcia NMP i Świętego Michała Archanioła)
07.30 Msza św. z jutrznią w kaplicy
08.20 śniadanie i rozesłanie