Rekolekcje dla formatorów / Zariczany 2013

W Zariczanach k/Żytomierza na Ukrainie, od 21 października do 3 listopada 2013 roku odbędą się coroczne rekolekcje dla formatorów naszej Konferencji.
Rekolekcjonistą będzie o. Natanael Zając OFM (Prowincja Świętego Michała Archanioła).

Dojazd i powrót każdy z uczestników organizuje sobie indywidualnie i/lub ramach własnej Prowincji. Z ostatnich ustaleń (18.10) wynika, że pojedziemy trzema samochodami: 1 – Prowincja św. Jadwigi; 2 – Prowincja św. Franciszka; 3 (bus) – Prowincja Wniebowzięcia NMP oraz bracia z Prowincji Matki Bożej Anielskiej i Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP.
Należy dojechać do klasztoru w Żytomierzu, który znajduje się przy ulicy Kijowskej 4 i stamtąd, przy pomocy braci, przejechać do domu rekolekcyjnego w Zariczanach.
Po rekolekcjach będzie okazja zobaczenia wybranych miejsc na Ukrainie (zob. program).
Proszę, aby każdy brat kapłan, przywiózł ze sobą albę i stułę koloru białego. Każdy kapłan odprawia swoje intencje mszalne.
Koszt całego pobytu na Ukrainie wynosi 1000,00 zł (dla braci z Prowincji św. Jadwigi, którzy wracają do Polski 28 października – 450,00 zł). Proszę przygotować dodatkową kwotę 100,00 zł od osoby, którą przeznaczymy dla rekolekcjonisty. Wydatki osobiste i na paliwo każdy z braci pokrywa osobiście.
Z ramienia Konferencji odpowiedzialnymi za organizacę rekolekcji są: o. Patryk Olich (Prowincja Świętego Michała Archanioła; patrykofm@hotmail.com) oraz o. Witosław J. Sztyk (Prowincja Wniebowzięcia NMP; witoslaw2@interia.pl).

Program rekolekcji i pobytu na Ukrainie (z dnia 17.09.2013):

21 październik (poniedziałek)
19.00 przyjazd do Zariczan
20.00 kolacja i rekreacja

22 październik (wtorek)
08.00 Eucharystia z jutrznią
09.00 śniadanie
10.30 konferencja i godzina czytań
12.00 Anioł Pański i godzina południowa
12.30 obiad
15.00 koronka (indywidualnie)
17.00 konferencja i nieszpory
18.00 kolacja
20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i kompleta

23 październik (środa)
08.00 Eucharystia z jutrznią
09.00 śniadanie
10.30 konferencja i godzina czytań
12.00 Anioł Pański i godzina południowa
12.30 obiad
15.00 koronka (indywidualnie)
17.00 konferencja i nieszpory
18.00 kolacja
20.00 rekreacja

24 październik (czwartek)
08.00 Eucharystia z jutrznią
09.00 śniadanie
10.30 konferencja i godzina czytań
12.00 Anioł Pański i godzina południowa
12.30 obiad
15.00 koronka (indywidualnie)
17.00 konferencja i nieszpory
18.00 kolacja
20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i kompleta

25 październik (piątek)
08.00 Eucharystia z jutrznią
09.00 śniadanie
10.30 konferencja i godzina czytań
12.00 Anioł Pański i godzina południowa
12.30 obiad
15.00 koronka (indywidualnie)
17.00 konferencja i nieszpory
18.00 kolacja
20.00 rekreacja

26 październik (sobota)
Rano wyjazd do Baranówki, Połonnego, Cudnowa, Berdyczowa (całość ok. 230 km).
Nocleg w Zariczanach.

27 październik (niedziela)
Rano wyjazd do Kijowa (ok. 150 km x 2).
Nocleg w Zariczanach.

28 październik (poniedziałek)
Rano wyjazd do Żytomierza, Radomyszla (całość ok. 160 km).
Nocleg w Zariczanach.
29 październik (wtorek)
Rano wyjazd do Łucka (ok. 280 km).
Nocleg w Łucku.

30 październik (środa)
Zwiedzanie i nocleg w Łucku.

31 październik (czwartek)
Wyjazd do Lwowa (przez Poczajów, ok. 300 km).
Nocleg we Lwowie.

1 listopad (piątek)
Zwiedzanie i nocleg we Lwowie.
2 listopad (sobota)
Zwiedzanie i nocleg we Lwowie.
3 listopad (niedziela)
Powrót do Polski

Uczestnicy rekolekcji (z dnia 21.10.2013)

I. Prowincja św. Franciszka
1 (1). o. Walenty Łaga– animator powołaniowy
2 (2). o. Maciej Olszewski – magister postulatu
II. Prowincja św. Jadwigi (do 28.10.2013)
1 (3). o. Aleksander Piłat – wicemagister braci nowicjuszy
2 (4). o. Jozue Szymański – magister braci kleryków
3 (5). o. Dominik Banaś – wicerektor WSD i wicemagister DPC
III. Prowincja Matki Bożej Anielskiej
1 (6). o. Edwin Kozicki – magister postulatu
2 (7). o. Grzegorz Chomiuk – magister nowicjatu
IV. Prowincja św. Michała Archanioła
1 (8). o. Justyn Kopytko – animator powołaniowy
2 (9). o. Oliwier Szopa – magister nowicjatu
3 (10). o. Myron Szaławiński – wice magister nowicjatu
4 (11). o. Patryk Olich – sekretarz ds. formacji i studiów
IV. Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP
1 (12). o. Izydor Wróbel – magister nowicjatu
2 (13). o. Zefiryn Mazur – animator powołaniowy
V. Prowincja Wniebowzięcia NMP
1 (14). o. Idzi Soroburski – animator powołaniowy
2 (15). o. Idzi Mrozek – magister nowicjatu (Ukraina)
3 (16). o. Filip Kahlert – magister DPC
4 (17). o. Witosław J. Sztyk – rektor WSD
VI. Rekolekcjonista
1 (18). O. Natanael Zając – Prowincja św. Michała Archanioła
Suma: 17 braci uczestników + rekolekcjonista = 18 braci

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Tagi: